5 SPOSOBÓW NA WINYLE

Panwinyl/ 9 września, 2018/ Artykuły, Felietony Pana Winyla/ 2 comments

Cześć!

Witam Was serdecznie, w drugim już poście na moim blogu. Oficjalnie zacząłem tydzień temu. Właśnie skończył się mój urlop i wracam do pracy.

Kochani po wielu latach spędzonych wśród winyli i winylowych ludzi, a przede wszystkim ludzi, bo czymże by były winyle, gdyby nie miał ich kto słuchać, pokusiłem się o taką drobną analizę środowiska zbieraczy płyt.

Słuchanie muzyki to jedno, a kolekcjonowanie winyli to drugie.

Kolekcjonerzy nie są zwykłymi słuchaczami, nie zależy im tylko na dźwięku, na jakości, na ilości tytułów. Kolekcjonerzy, to osobniki czy osobinczki o bardzo zawiłych i czasami ciężko zrozumiałych upodobaniach.

Niemniej jednak, da się tę wielokolorową, a w tym przypadku bardziej na miejscu byłoby powiedzieć – wielodźwiękową ferajnę można podzielić na 5 grup głównych.

Obejrzyj filmik i zobacz, czy pasujesz, do którejś z nich? A może masz inną klasyfikację? Podziel się ze mną i z czytelnikami 🙂

Dzięki

Pozdrawiam

Pan Winyl

Share this Post

2 Comments

 1. Witam serdecznie 🙂
  Chciałbym zaproponować typ mieszany zbierania, często jest tak że mamy troszkę FP i Reedycji ale i tak każdy z czasem dąży do FP albo jakiejś ciekawej limitowanej wersji swoich ulubionych wykonawców … Ale ale chciałem zwrócić uwagę na bardzo ważny w dzisiejszych czasach aspekt winylowych kolekcji a mianowicie że jest to tak jakby sięgać do archiwum muzyki, światopoglądu, sztuki audio ale także i wizualnej ( okładki które często były odzwierciedleniem czasów i reali jakie panowały w danym kraju ustroju itp… ) W końcu produkcja takich winyli w bloku wschodnim często minimalistyczne, skromne wydania, nośniki delikatne i cieniutkie a już Europa zachodnia i USA rozmach i odpowiednia promocja nie wspominając o dostępności itd… Sama zaś muzyka to już temat rzeka bo dzięki winylowemu nośnikowi często odnajdziemy wiele skarbów muzycznych od audycji radiowych, muzykę z TV, opery, festiwale muzyczne( już dziś tego nie ma ), poprzez wszystkie rodzaje muzyki do czasów dzisiejszych włącznie … I teraz co najważniejsze żaden ale to żaden portal, serwer muzyczny nie ma nawet dostępu do 1-1000 tego co może oferować dla słuchacza i poszukiwacza muzycznego świat winyli !!! Więc czy to FP czy reedycja najważniejsza i tak jest droga usłana doznaniami muzycznymi których już dziś czasami nie znajdzie się :):):)
  p.s. A jaka jest radość człowieka napawa z odkrycia czegoś nowego ( starego ) czego nikt nie ma a ucho cieszy z cyklu mało grane mało znane :):):)
  Pozdrawiam serdecznie
  Patryk Kowalski

  1. Sorki Patryk, że się z odpowiedzią leniłem 🙂
   Zatem się zgadzam, dodam nawet, że na winylu miałem chińskie przyśpiewki podczas zbierania herbaty oraz muzykę do ćwiczenia jogi z Jane Fondą 😀
   Pozdrawiam
   Tomek

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*