PODRÓŻE PANA WINYLA I

Panwinyl/ 27 listopada, 2018/ Kawa z Panem Winylem, Podróże Pana Winyla/ 2 comments

Cześć!

W ostatni weekend wraz z Panią Winylową, musieliśmy załatwić kilka spraw w Jeleniej Górze. Podróże w tamten rejon, to zawsze świetna okazja, żeby przy okazji zahaczyć jakiś fajny kawałek ziemi do zobaczenia! Oraz użyć jakiejś lokalnej atrakcji.

Całą sobotę spędziliśmy sobie łażąc po górkach i polanach, oraz spędzając 2 h w bardzo fajnym, nowo wybudowanym Hotel Spa Jakuszyce.

W drodze

Pan Winyl i Pani Winylowa w drodze do schroniska Orle

Ale zanim do tego doszło, to pieszo ze stanicy narciarskiej (tak, tam gdzie się odbywa Bieg Piastów) przeszliśmy się do schroniska Orle.

Miejsce to nie jest jakieś wypasione, ale mega klimatyczne i podają tam… UWAGA!!! UWAGA!!! Kawę zalewajkę! Inaczej mówiąc parzuchę 😀

 

Kawa parzona

Sypana zalana, kawa naszych babć

Oczywiście nie jest tak wyśmienita jak Kawa Winylowa Pana Winyla, ale swój urok ma. W szczególności, po 10 km spacerku, no i kosztuje 5 zł. A daje możliwość bezstresowego posiedzenia przy kominku!

Schronisko Orle, dobra miejscówka na mały odpoczynek i coś ciepłego

Może mało ekskluzywnie, ale bardzo przyjemnie

Kawka wypita, trzeba się teraz dogrzać

Nie ma jak to prawdziwy ogień po długim spacerze w temperaturze około 0 stopni.

Kilka godzin na świeżym powietrzu robi bardzo dobrze, ale po takim spacerku, w dość szybkim tempie, nogi dają o sobie znać. Pani Winylowa, jest mistrzynią w wyszukiwaniu atrakcji.

Hotel Spa Jakuszyce otworzono jakoś z rok temu. Jest on po drodze z Harrachova do Jeleniej Góry. Sprawdziliśmy, sobie on-line, czy hotel ma basen. I co? Ma! Oj, jaka radość mnie ogarnęła, gdy się dowiedziałem, że oprócz basenu, jest też jacuzzi i sauna! Kocham saunę!

Kochani, dlaczego o tym piszę? Bo czasami wydaje nam się, że taki hotel to musi mieć ceny kosmiczne! A tu, proszę bardzo, 25 zł za 2 h. Dwie godziny w takim przybytku wystarczy żeby sobie odpocząć. Żeby zrobić sobie 3 x 15 min saunę, popluskać się w basenie i poleżeć w jacuzzi.

Pamiętacie Kawę z Panem Winylem z wrocławskiej palarni/kawiarni Paloma? Wtedy dawałem znać, że kawy speciality to nie musi być jakiś cenowy koszmar, jakiś pułap, którego nie da się osiągnąć.

Wiecie, że tzw. „luksus”, na który – tak nam się wydaje – nas nie stać, to tylko jakaś mentalna blokada w naszej głowie. Filiżanka kawy za 11 zł, to nie jest tanio, kąpiel w basenie za 25 zł za 2 h, to nie jest tanio. Ja się zgadzam.

Jednakże przypatruję się swoim nawykom zakupowym. Np. gdy tankuję auto często kupuję kawę na stacji paliw. Kawa za 5-6 zł, ile razy tankuję w miesiącu? Ze cztery razy. To daje 20 zeta na kawy. wystarczy zrezygnować z dwóch i już mam jedną kawę rangi speciality i mogę spróbować tego „luksusu„. Tak samo jest z basenem, ile razy w miesiącu kupuję sobie jakiś baton? Też pewnie ze 5 😀 (żeby Pani Winylowa się nie dowiedziała tylko) 😀 To będzie też ze 20-25 zł, czy nie mogę sobie tego domówić, po to, by wpaść do fajnego miejsca na mały relaks?

Cała zabawa kosztowała (nie licząc paliwa i noclegu, który mięliśmy za free u przyjaciółki) to 30 zł na osobę.

Warto się tak zakręcić. Przy okazji „służbowej” podróży, załatwiania spraw, sprawdzić, co możemy jeszcze na tym ogniu upiec. W tym wypadku udało nam się naprawdę fajnie.

Polecam i pozdrawiam

Pan Winyl

Share this Post

2 Comments

  1. no i bardzo fajnie ? kiedy kolega będzie w okolicach Poznania, uprasza się uprzedzić ? pozdrowienia dla Was

    1. Hm… Pewnie będziemy, Ale kiedy…. Nie wiemy ? pozdro

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*