Cześć!

Od kilku lat mam przyjemność pracować z różnymi zespołami podczas wydawania ich płyt. Nie da się ukryć, że nagranie i upublicznienie swojej twórczości to wielkie wydarzenie dla zespołu. Gdy płyta pojawia się na świcie i można ją już kupić w sklepach i w sieci, to zaczyna się… no właśnie, co?

Zanim wydasz płytę warto pomyśleć o kilku sprawach. Wielu managerów, ba! nawet członków zespołów uważają, że płyta jest finalnym “produktem” zespołu. Czy tak jest? Moim zdaniem nie! Finalnym produktem zespołu jest sam zespół/artysta!

Zanim zespół/artysta ruszy w światowe tournee, promując hiciorską płytę musi wydarzyć się kilka bardzo ważnych rzeczy! One muszą się wydarzyć zanim powstanie płyta, one muszą zaistnieć w chwili gdy powstaje idea tworzenia zespołu/solo konkretnego bytu artystycznego! Uwaga! Zabrzmi to dla wielu zabójczo, ale bez WIZJI, CELU i definicji SUKCESU, daleko nie zajedziesz!

Zatem czym jest nowy program Pana Winyla #beyourownlabelczyli zostań swoim własnym wydawcom?


Zanim przejdę dalej, to mam pytanie, na które chciałbym abyście odpowiedzieli w komentarzu: Czy jako zespół/artysta masz managera?

Pyta Pan Winyl

Myśl o tym, żeby zespoły same zarządzały swoją twórczością oraz jej dystrybucją przyszła mi już jakiś czas temu.

Jest mnóstwo świetnych artystów, którym ciężko się wybić,
Program #beyourownlabel pomaga artystom wypromować swoją unikalną markę, odkryć możliwości, zwiększyć grupę fanów i więcej zarabiać.

Jak to się dzieje?

Nie wiele zespołów/artystów zdaje sobie sprawę z tego, że oni sami i ich twórczość to konkretny kapitał. Bardzo często podpisują kontrakty oddając ten kapitał w czyjeś ręce, pozbywają się swoich praw i… co dostają w zamian? No, to bywa bardzo różnie: 5% może 10%, minus koszta!

Ja to porównuję do prowadzenia firmy. Zakładam firmę, bo chcę osiągnąć konkretne cele. Jednym z nich, jest jakiś cel finansowy, ale nie jest on najważniejszy. Skupię się na nim, ponieważ, jest to najbardziej frapująca wszystkich materia, obojętnie czy prowadzisz biznes czy zespół. Suma summarum zawsze kończy się na tym, że hajs musi się zgadzać.

Jeśli moja firma wytwarza konkretne wartości, to jako jej właściciel/manager, chcę by dystrybucja tych wartości przyniosła mi jak największe korzyść. Dlatego szukam sposobów na bezpośrednie dotarcie do zainteresowanych. Z pominięciem wszelkich możliwych “pośredników”, którzy starają się mnie przekonać, że pomogą mi zajść dalej niż ja sam, dokładając kolejne procenty do mojej wartości.

Na pewnym etapie, pośrednicy są niezbędni, w chwili gdy dochodzimy do granic skali, potrzebujemy czasami zastrzyku/kopa z zewnątrz. Ale póki to nie następuje, a w przypadku wielu początkujących kapel, ale też już działających i mających doświadczenie, tak własnie jest. Z pomocą Pana Winyla, jego pasją, zaangażowaniem, pomysłami, determinacją i kontaktami oraz przy szczerej chęci do współpracy, można wydawać płyty, promować się, jeździć w trasy, nie koniecznie dzieląc się z “pośrednikami”. Budować swoją markę i rozpoznawalność, tak aby w przeszłości mieć lepszą pozycję negocjacyjną, a także wzbudzić zainteresowanie wśród tych managerów, którzy “coś mogą i mają kontakty”.

Niebawem więcej szczegółów na temat programu #beyourownlabel tu:

http://beyourownlabel.com/

i na fanpageu: https://business.facebook.com/Be-Your-Own-Label-301650020497246/

Gdybyście byli już dziś zainteresowani współpracą piszcie:

kontakt@panwinyl.pl lub dzwońcie 730145728

A oto link, do moich realizacji, z których część jest już zrealizowana w systemie #beyourownlabel: https://panwinyl.pl/oferta-pana-winyla/wydaj-plyte-winylowa-z-panem-winylem/

Pozdrawiam

Pan Winyl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *