Jak można pomóc tym, którzy są daleko? Zespół MÓW pomaga utworem Daleko. Historia zaczęła się gdy liderka zespołu MÓW, Ania Bratek, miała okazję porozmawiać z Radkiem Siewniakiem, który będąc fizjoterapeutą postanowił wyjechać do Iraku, aby tam pomagać ludziom. Klip do utworu ukazuje Irak, a dokładnie jest impresją złożoną z ujęć nagranych w irackich miasteczkach – mówi Ania.

Daleko nowy utwór

Jeśli znacie dokonania zespołu MÓW, to wiecie, że możecie się spodziewać najlepszości, tak samo na poziomie lirycznym jak i muzycznym. Nie dziwi zatem, że band i tym, razem serwuje nam cudnie przyrządzone danie muzyczne.

Choć trochę inaczej. Bardzo szanuję, to co kapela robi, cenię sobie teksty Ani. W utworze Daleko mierzy się z trochę obcą dla siebie materią, tak mi się wydaje, czyli publicystyką. Pewnie dlatego tekst jest obdarty z charakterystycznej dla autorki liryki, pełnej pięknych zabaw słownych. Opowiada wprost, dosadnie, z dużą dozą pewności tego, że to o czym opowiada jest naprawdę ważne. Moim zdaniem, świetnie się to Ani udało.

Daleko to utwór opowiadający o szczęściu. Ale jak? Jeśli przeprowadzilibyśmy ankietę, czym jest szczęście, nie spodziewałbym się wielu odpowiedzi w stylu: szczęściem jest dla mnie spotkanie drugiego człowieka.

Bardzo mnie cieszy, że Ania napisała ten utwór a zespół go zagrał. To nie jest kwestia chwili zatrzymania się i zgodzenia, że MÓWi prawdę. To jest sytuacja, w której należy zdrowo się zastanowić nad tym, czy jeśli nie cieszę się ze spotkania z innym człowiekiem, to czy aby coś mi nie umyka w życiu?

Piosenka opowiada o spotkaniu człowieka z człowiekiem z perspektywy osoby pracującej w Iraku, obserwującej życie ludzi, zwykłych ludzi, którzy nie mają nic więcej, oprócz siebie. Pięknie Ania to ujmuje w refrenie: Prawdziwą mądrość posiedli. Mądrość wynikająca z tych spotkań i przekonania, że każdy człowiek wart jest spotkania, chwili uwagi, rozmowy.

Muzycznie zespół wsparł kwartet smyczkowy Altra Volta: Jacek Dzwonowski – skrzypce, Leszek Sojka – skrzypce, Aleksandra Marko-Lech – altówka, Michał Lech – wiolonczela.

POMÓŻ Z Daleko

Zespół MÓW piosenką Daleko pomaga zebrać środki dla irackich dzieci cierpiących na hemofilię i talasemię. Jeśli się chcesz zrzucić to kliknij przycisk poniżej:

A poniżej piękna LIVE sesja dla Vintage Session z końca minionego roku. Polecam również posłuchać i pooglądać. Warto przyglądać się twarzom zespołu, oni się uśmiechają bardzo pięknie.

Jeśli lubisz ZESPÓŁ MÓW, to zobacz też ten artykuł: Natalia Orkisz: Trzy Wcielenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.