Wydać płytę CD: łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Zanim roztrwonisz swoje pieniądze na wydanie płyty, warto zadać sobie trochę pytań. Bo wydać kasę na płytę, której nikt nie będzie chciał wziąć do ręki jest bardzo prosto. Dziś prezentuję wideo, w którym odpowiadam na bardzo poważne pytanie: jak wydać płytę CD, żeby ludzie chcieli ją kupić?

Pytanie może Wam się wydać dziwne, ale to z czym najczęściej się spotykam to z marudzeniem artystów na zalegające w piwnicach kartony z płytami. Na pewno nie rozwiążę wszystkich problemów, ale z pewnością to co mam Wam do przekazania, pozwoli zminimalizować ryzyko. Bo przecież oprócz okładki, tam musi też być wspaniała muzyka!

Jest kilka spraw nad, którymi warto się zastanowić. Po pierwsze, czy na pewno powinniście wydawać płytę? Może lepiej puścić tylko w sieć? Jeśli podejmujecie taką decyzję, to czy wydać EP, singiel a może od razu album? Jeśli tak, to w jakiej formie, jewel case czy digipack?

Płyta CD na wyciągnięcie ręki

Wydać płytę CD? To proste! Zachęcam do obejrzenia filmiku, z którego dowiecie się:

  • dlaczego warto wydać płytę CD,
  • po co ją wydać,
  • jak ją wydać,
  • co jest najważniejsze,
  • na co zwrócić uwagę?

Dowiesz się również z jakich elementów się składa płyta CD, a właściwie album, bo przecież płyta CD to tylko płyta CD. Oraz jak zabrać się do złożenia tej ilości elementów do kupy, tak aby wyszło z tego arcydzieło.

W programie wykorzystałem płyty następujących artystów: jestemAlpha. (Alpha.), Freenology, .WAVS, Nowomowa, Eliza A. Tkacz, IKSY i Mean Machine. A w tle przez cały czas leci mona polaski! Albumy Freenology, .WAVS, Nowomowa, mona polaski, Eliza A. Tkacz możecie nabyć w naszym sklepie www.chodzasluchy.com.

Jeśli jesteś zainteresowany/a dystrybucją w naszym sklepie skontaktuj się z nami: store@chodzasluchy.com, mamy unikalną ofertę dla niezależnych zespołów: WSZYSCY ZADOWOLENI! To bardzo prosty system sprzedaży, w którym nasi klienci są wynagradzani Waszymi płytami, za które my Wam płacimy.

A już niebawem Jak wydać płytę winylową? Temat bardziej skomplikowany i ryzykowny, ale jakże wdzięczny!

4 Replies to “JAK WYDAĆ PŁYTĘ CD, ŻEBY LUDZIE CHCIELI JĄ KUPIĆ?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *