Roy Einar Dreng przyjeżdża z Norwegii do Polski całkiem regularnie. Upodobał sobie Gdańsk i się zakochał. Może dlatego lubi podróżować po całym, naszym pięknym kraju, poznawać nowych ludzi i miejsca.

ROY EINAR DRENG Z NORWEGII DO POLSKI
Roy Einar Dreng

Jak do tego doszło, że norweski bard śmiga po Polsce z koncertami? W dodatku gromadząc na nich całkiem pokaźne grupy widzów? No właśnie! Przyjrzyjmy się temu podejrzanemu typkowi ze Skandynawii!

Jak się o Royu dowiedziałem?

Poznałem muzykę Roya dzięki mojej serdeczniej przyjaciółce Ewie, która jest jego managerką. Po pierwszym przesłuchaniu ostatniej płyty artysty pt.: Middle Of The Night, pomyślałem, że to po prostu, norweski Bob Dylan. Jednakże jak się zdziwiłem, gdy usłyszałem w tej americanie elementy folkowe z Norwegii. I okazało się, że to swoisty flirt artysty z amerykańskim folklorem. Pełen tajemniczości i wdzięku.

Jeszcze bardziej zaskoczyła mnie historia o tym, jak Roy znalazł się w Polsce? Wyobraźcie sobie, że w necie natknął się na obraz anioła, tak się nim zachwycił, że dowiedział się kto go namalował. Okazało się, że autorką jest polska artystka. Skontaktował się z nią, a ona zaprosiła go na wernisaż. Przyjechał i zagrał przed wystawą. Publiczność była zachwycona, a artysta był oczarowany publicznością. Jak podkreśla, w Polsce słuchacze naprawdę słuchają muzyki. Gdy podczas jego koncertu panowała cisza, był mocno zdziwiony i poruszony. W Norwegii, tak nie jest, opowiada jego managerka, podczas koncertów ludzie prowadzą swoje własne życie.

Roy Einar Dreng
Roy Einar Dreng

Roy Einar Dreng, to wyjątkowy artysta. Muzyka, którą tworzy, może się kojarzyć z twórczością drogi, z outsiderami, którzy nie wiele chcą mieć z tym światem wspólnego. Pan Dreng jest zupełnie po drugiej stronie. Na co dzień uczy żyć osobom z różnymi niepełnosprawnościami w norweskim ośrodku dla upośledzonych ludzi.. Jest dla nich wsparciem, a wątki jakie porusza w piosenkach bliskie są ludziom o zielonych sercach.

Plany na przyszłość

Ekologia, przyroda, dobro Ziemi, to tematy, które mocno artystę dotykają. W 2019 roku napisał protest song o… farmach łososi w Norwegii. A już w tę sobotę (02/05/2020) zapowiedział nowe wideo do piosenki Murder z albumu Middle Of The Night.

Jego następna płyta Awareness już niebawem, powoli przymierza się do jej nagrania. A gdzie pragnie ją zarejestrować? A jakże, w naszym pięknym kraju. Awareness to będzie album głównie złożony z protest songów. Tematyka to szeroko pojęta ekologia.

Nie mogę się doczekać tego nowego albumu, szczególnie, że chodzą słuchy o winylu!

Dla swoich słuchaczy w Polsce, Roy nagrał specjalny koncert, który niebawem wypuści na swoim kanale na YT.

Zapraszam Was do śledzenia jego sociali:

Pozdrawiam

Pan Winyl

Warto przeczytać:

2 Replies to “ROY EINAR DRENG Z NORWEGII DO POLSKI”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *