Ja już się boje newsów ze sceny krakowskiej. Tam wszędzie na basie gra Basik (Milion Much, Samurai Cop)! Zespół Mikirurka, który się właśnie reaktywował, też zawiera w składzie Basika. Na płycie Infectious Hits, która jest w całości dziełem Piotra Warszawskiego, zagrali też ludzie, z którymi Piotr wcześniej współpracował. Mikirurka, to zaraźliwe hity, groźny tytuł w obecnej sytuacji. Piosenki też!

W notce prasowej Piotr Warszawski pisze tak: Pierwotną ideą była partyzancka nagrywka w domu. Kilka osób zasugerowało mi, by zarejestrować te kawałki w profesjonalny sposób. Chodziło zwłaszcza o żywe, mocno brzmiące bębny, za które odpowiedzialny jest Artur Sofiński (DRAH, Próchno). Na sesję zaprosiłem Basika, Grzegorza Szota i Grega Tomę, którzy kiedyś byli członkami zespołu, a później grali ze mną w zespole Milion Much. Z osób niezwiązanych z grupą prócz Artura jest Jacek Kosiba i Bartosz Leśniewski. Natomiast twórcą brzmienia jest Greg Toma ze Studia Centrum, który nadał tym dźwiękom ostateczny kształt.

Mikirurka
Mikirurka

Choć charakter zaraźliwych hitów wymyka się prostej klasyfikacji, to brzmienie bębnów i gitar nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z muzyką rockową. Bardzo lubię rocka granego przez ludzi, których wspomnienie matury lekko zaciera czas. Myślę, że Piotr Warszawski, w bardzo elegancki sposób, przypomina o muzyce z lat 90-tych, moim zdaniem najświetniejszej epoce rocka. I nie mogę się z nim nie zgodzić, gdy mówi: ta płyta to zbiór zaraźliwych hitów, od których słuchacz nie ma prawa się uwolnić. Powiem więcej, od tej płyty nie chcę się uwalniać.

Polecam

Pan Winyl

Pozdrawiam

Pan Winyl

SOCIALE ZESPOŁU:

Powiązane wpisy:

3 Replies to “MIKIRURKA – ZARAŹLIWE HITY”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *