THE BERGAMOT – „L.A.” POWRÓT Z KRAINY MARZEŃ

Panwinyl/ 7 września, 2020/ NJUSRÓÓM, NOWOŚCI ZE ŚWIATA, O nowościach wydawniczych/ 1 comments

The Bergamot otrzymałem przez Submithub. Kawałek „L.A.” przykuł moją uwagę od pierwszych dźwięków. Aż zachciało mi się posłuchać więcej i dowiedzieć się kim są Nathaniel Paul i Jillian Speece.

Nathaniel Paul i Jillian Speece – The Bergamot

Trzon zespołu tworzy wyżej wymienione małżeństwo. Pochodzą z Brooklynu, w ich twórczości przenikają się wątki społeczne i polityczne. To groźne połączenie, jednak The Bergamot potrafią je spleść w niezwykły sposób. Ich ostatni album „Mayflies” już dostępny jest w sieci.

„L.A.” – POWRÓT Z KRAINY MARZEŃ

Ta piosenka to trzeci singiel promujący album. Przykuwa uwagę od pierwszej sekundy. Niby jakiś fagot majaczy jak echo i zaprasza do zagłębienie się w mgłę. Przejścia poza zasłonę,skąd dochodzi stłumiony dźwięk powolnego bicia tam-tamu, serca serca piosenki.

Piosenka z klipem nabiera jeszcze głębszego znaczenia. Wyobraźcie sobie, że uciekacie z miejsca, do którego większość artystów (nie tylko aktorów) chce się dostać. Kiedy na końcu padają słowa „Goodbye L.A.” i pojawia się obraz zamglonego mostu, odnoszę wrażenie, że koszmar zaraz się skończy. Wzejdzie słońce, gdy tylko wyjedzie z L.A.

Piosenka definitywnie smutna, ale nie beznadziejna. Dla tych, którzy nie boją się ruszyć do przodu, żeby nie umrzeć w swojej krainie ze snów.

Pozdrawiam

Pan Winyl

Sociale zespołu:

Polecane wpisy:

Share this Post

1 Comment

  1. Pingback: AARON TAOS - "LONELINESS PT.II" feat. SPILL TAB

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*