Po raz dwudziesty Kawa z Panem Winylem w Radio Kapitał! To już 20 tygodni, a właściwie 22 tygodnie od chwili (2 razy byłem na urlopie), gdy pierwszy raz usiadłem za mikrofonem i… bardzo mnie to cieszy. Ogromne dzięki dla całej ekipy pierwszego społecznego radia w Polsce! A także dzięki Grzegorz Bojanek, za wsparcie i inspirację!

Cała audycja tu:

No to lecimy!

Part Of The Kitchen “Echokosmos”

Audycję zacząłem od piosenki Part Of The Kitchen “Echokosmos” z płyty o tym samy tytule. Zespół, jak to mówi Ania (wokal), gra muzykę nieagresywną, a ja dodam, muzykę kojącą i przytulającą. Świetne teksty i cudowne instrumentarium.

Płyta “Echokosmos” do kupienia na www.chodzasluchy.com

mona polaski “Świeć”

Nie umiem wyrazić tego, co za robotę robi ten zespół. Jak to mówi Seth Godin: “No change. No art.”. Jakże się z tym zgadzam. mona polaski, to dziewczyna, która składa się z dwóch, w porywach do trzech facetów. Piękna, wolna, niezważająca na mody i konwenanse. Karol i Wit czynią swoją sztuką różnicę. Wpletli do rozrywki i wyższą myśl i sztukę słowa i zachętę i podróż w ten moment, tu i teraz!

Cannonball “Nim wstanie dzień”

Skład z Poznania, to już drugi dziś i nie ostatni. Ziemia wielkopolska płodna jest i rodzi wspaniałe projekty muzyczne w ilościach hurtowych. Cannonball to band złożony z pięciu facetów. Kumpli, przyjaciół, którzy lubią spędzać ze sobą czas pisząc piosenki. Świetnie się z nimi gada, jak ich poznajesz, to masz po prostu się z nimi zakumplować. Wydaje się, że rozumieją czym jest przyjaźń, że jest to coś więcej niż zgadzanie się ze sobą. A numer “Nim wstanie dzień” ze wspaniałym obrazkiem w reżyserii Radosława Salamończyka, to głęboki komentarz odnoszący się do relacji między kobietą a mężczyzną. Dla mnie jednak, to obraz dużo bardziej metaforyczny i mówiący o związkach międzyludzkich w szerszym kontekście.

Kosha Dillz “Real Me”

Kosha Dillz to artysta z Tel Avivu. A ja bardzo lubię to miasto, byłem tam tylko raz. Kilka dni szlifowałem tamtejsze krawężniki w poszukiwaniu muzycznych zakątków. I takowe znajdowałem. Ciągle darzę wielkim sentymentem artystów z tego miasta. Obojętnie, czy to hc punk, thrash, songwriting czy hip hop. Mam nadzieję, że niebawem będzie znów okazja tam pojechać.

Skunk Oil “Heavy Feet, Thin Ice “

Brazylijskie trio z Bostonu. Świetne mocne granie. Muzyka nie zna granic! Nie zastanawia się, czy na emigaracji można tworzyć. Brzmi po prostu. To mi przypomina, o tych artystach, których spotykam na swojej drodze. Podróżnikach życia z sercami pełnymi dźwięków, gotowymi wyładować je przy każdej możliwej okazji. Skunk Oil mają co wyładować i robią to wielką pasją i zaangażowaniem! Uwaga! Można się usmarować po pachy!

Burning Pools “White”

Małżeństwo Pooley plus Max Bernstein! Zaangażowana ekipa z nie lada muzyczną przeszłością! Pani Pooley pomykała na basie w The Smashing Pumpkins. Mają za sobą wiele naprawdę wielkich współprac. Tym bardziej imponuje mi, to że tworzą taki projekt, w którym nie chodzi o hajs i fejm! Chodzi o to, żeby robić sztukę, która coś zmienia!

Queen Frequency & The Twats i “Didn’t Know Better”

Oto projekt t zachwycający. Feminizm w połączeniu z science fiction! Ale nie to jest najważniejsze, że w teledysku zamiast głów są monstrualne waginy! To co mnie najbardziej porusza, to wokal i skrzypce i okazuje się, że muzyka zaangażowana, działająca na konkretnym froncie, może być piękna i zaciekawiająca.

CD: SUPERHALO! “Trzy dni w podróży”

Na bębnach Szymon Swoboda z Vintage Records Studio. Ostatnio (w czerwcu) pojawił się nowy numer grupy pt. “Calluna Trip“. Czekam na cały album i przypominam płytę “Czerwona“, którą osobiście nabyłem w studio Szymona na CD.

Mega fajnie wydane, w pudełku z bonusami: plakacik, naklejki i płyta CD w dodatkowej okładce! Rok wydania 2013! Jeśli chcielibyście nabyć tę płytę to piszcie do Szymona! Wejdźcie na stronę Vintage Records Studio!

RADIO KAPITAŁ: KAWA Z PANEM WINYLEM: #20 CO W WINYLACH PISZCZY? #8 [AUDYCJA W RADIO KAPITAŁ]
Wersja CD SUPERHALO “Czerwona”

Winyl: Makaya McCraven – Universal Beings E&F Sideds

O tej płycie już sporo do tej pory powiedziałem! Sprawdźcie wpis: “Winylowe Ispiracje #1“. Muzyka fantastyczna, historia fantastyczna. Przenikanie się światów, ludzkich doświadczeń. Przeszłość, przyszłość i teraźniejszość! Mix kulturowy i muzycznych tradycji. Po prostu należy poznać!

Płytę możecie nabyć w naszym wspierającym niezależnych polskich artystów sklepie www.chodzasluchy.com.

Chodzą Słuchy Store – to sklep specjalnie zaprojektowany do dystrybucji niezależnej muzyki. Jeśli masz płytę, to pisz do nas, pomożemy Ci ja dystrybuować: store@chodzasluchy.com.

RADIO KAPITAŁ: KAWA Z PANEM WINYLEM: #20 CO W WINYLACH PISZCZY? #8 [AUDYCJA W RADIO KAPITAŁ]
Makaya McCraven w mojej kolekcji!

Pozdrawiam

Wszystkie piosenki znajdziecie też na Pan Winyl’s Playlist na Spotify (nie wahaj się, subskrybuj)

Wcześniejsze autycje:

One Reply to “RADIO KAPITAŁ: KAWA Z PANEM WINYLEM: #20 CO W WINYLACH PISZCZY? #8 [AUDYCJA W RADIO KAPITAŁ]”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.