Może to niezbyt optymistycznie zaczynać dzień od takiego newsa, ale taki jest fakt. Piosenka i wideo do piosenki “Koniec świata” już jest! Polaczek po raz kolejny z mocnym wejściem. Obczajcie ten obrazek, posłuchajcie muzyki i pogadamy:

Trochę inaczej niż przy “Żelbetonie“, tym razem Polaczek zaserwował nam animację i to bardzo fajną. Za rysunki odpowiada, pewnie już znana Wam artystka Emilia Jakubowska, a za animację Artur Hanaj.

Kim jest Polaczek?

Pod pseudonimem Polaczek kryje się Robert Przybysz, od lat zajmujący się fotografią i filmem. Co od razu wyjaśnia zamiłowanie do pięknych obrazów. Debiutował w 2017 roku singlem “Skrzydła”, później ukazały się “Ojczyzna” oraz “Ogród”. Niedawno pisałem o klipie do piosenki “Żelbeton”, a jeszcze wcześniej Polaczek wyreżyserował wideo do utworu “Jedno z twoich miejsc”, gdzie gościnnie wystąpiła Eliza A. Tkacz.

Obecnie współpracuje z Rafałem Mateuszakiem (COMA), gitara basowa oraz produkcja muzyczna. Resztę zespołu stanowią: Przemek Dominiak na gitarze oraz Przemek Kuczyński na instrumentach perkusyjnych. W tym składzie mają już przygotowane sześć singli. “Koniec świata”, po “Żelbetonie” (wrzesień 2020) jest drugim utworem, który miejmy nadzieję, zapowiada większe wydawnictwo.

Polaczek
Polaczek

“koniec świata wciąż się zbliża, często piszą o tym, miał być wczoraj będzie jutro, pozostańmy blisko i nie mówmy o tym” słowa refrenu w sam raz na ten czas! Pozostańmy blisko i nie traćmy czasu na pierdoły. Jak koniec świata przyjdzie, to zastanie nas wszystkich. Co poradzić? Może warto zająć się tymi i tym co mamy tu i teraz do zrobienia? Żeby, jak koniec świata przyjdzie, nie było nam głupio, że za mało razy mówiliśmy “kocham”. Świetny numer, piękny motor, skrywa moc i napięcie.

Polecam

Pan Winyl

Od “Skrzydeł” po “Koniec świata”

Muzyka Polaczka trochę się zmieniła od czasu “Skrzydeł” i “Ojczyzny”. Z wyraźnie dominujących akustycznych brzmień przeszedł w ostre rockowe granie. W połączeniu ze świetnymi tekstami, kapitalnymi obrazkami, nowe propozycje Polaczka są warte zapisania na swojej playliście! I w “Żelbetonie” i w “Końcu świata” artysta proponuje nam bardzo fajny drive. Pędząca kolarzówka, która otwiera ten pierwszy teledysk, jest takim obrazem, który mi się kojarzy mocno z jego muzyką. Pęd, trochę wertepów, wstrząsów, ale też jest fun! Czekam z niecierpliwością na kolejne produkcje Polaczka.

Pozdrawiam

Sociale Polaczka:

Polaczek “Koniec świata” już na Pan Winyl’s Palylist! Dziś No. 1!

Polityka anty-algorytmiczna: w sekcji poniżej znajdują się warte uwagi treści, które mogą, ale nie muszą być podobne do tego co już przeczytałeś/przeczytałaś. Na moim blogu wprowadziłem politykę anty-algorytmiczną czyli ludzką. Dbam tym samym o to, żebyś miał/miała możliwość poznania różnej muzyki, różnych ludzi i różnych opinii.

Uwaga! Możesz tu znaleźć treści, z którymi się nie zgadzasz, pamiętaj, że nie oznacza to, że Cię nie szanuję.

PS.: To, że korzystam z narzędzi używających algorytmów, oznacza tylko tyle, że używam ich świadom ich zalet i wad!

Polecane treści:

POLACZEK KORZYSTA Z USŁUG BE YOUR OWN LABEL!

3 Replies to “ŚWIĄT NIE BĘDZIE! DZIŚ “KONIEC ŚWIATA”! POLACZEK I JEGO NOWY SINGIEL [PREMIERA]”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *