Już kilka dni temu na blogu The Party Is Over pojawił się wpis o Banksy’m pióra Darii Ryczek-Zając, wokalistki i autorki tekstów TPIO. “Banksy” to strona A nowego singla, na stronie B znalazł się utwór “Błyskawice“, który miał premierę tydzień wcześniej. A dziś “Banksy” premiera w Internetach!

No i jest przebój! W Polsce nie brakuje dobrych tekściarzy/tekściarek i czasami dziwi minie, że nie mają wiele pracy. Napisać dobrą piosenkę “trzeba umić”, jak mawiał mój sąsiad Wiciu. Nie wszyscy “umiom” i dlatego, mam takie wrażenie, że dobry tekst powinien być w cenie, bo nie ma zbyt wielu dobrych tekstów, takich co to jeszcze coś opowiadają. I tak opowiadają, że się chce posłuchać.

Niedawno Daria podzieliła się tajnikami swojego procesu twórczego w specjalnym wpisie na blogu. A w piosence “Banksy” tylko potwierdza, że jest naprawdę dobrą tekściarą. Jeśli miałbym szukać “nowej Nosowskiej”, to myślę, że Daria wcisnęłaby swój “palec pod budkę”. Daria bacznie obserwuje rzeczywistość, słucha i patrzy, a potem składa różne elementy w sobie tylko znany sposób i powstaje utwór.

Widziałem graffiti Banksy’ego na żywo. Jego bristolska “galeria” jest całkiem spora. Robi wrażenie. Piosenka
The Party Is Over też robi wrażenie. Te dwa światy mają ze sobą coś wspólnego. Oba wnikliwie obserwują i komentują rzeczywistość, zapadają w pamięć i robią takie… nooooo! w punkt!

Polecam

Pan Winyl

The Party Is OVer Banksy
The Party Is Over “Banksy”

Bym powiedział to punk, nowoczesny, elektroniczny i inteligentny discopunk, albo punkodance, coś co robi, że Ci się i tańczyć i wybić szybę kamieniem w proteście. I za takie muzyczne wygibasy odpowiada oczywiście maestro Michał Wajdzik-Radziejowski, który również realizuje swoją solową działalność pod pseudonimem
Rabbit On The Moon. W “Banksy’m” da się wyczuć wpływ jego ROTMowych ostatnich produkcji.

Sociale TPIO:

Pozdrawiam

Polityka anty-algorytmiczna: w sekcji poniżej znajdują się warte uwagi treści, które mogą, ale nie muszą być podobne do tego co już przeczytałeś/przeczytałaś. Na moim blogu wprowadziłem politykę anty-algorytmiczną czyli ludzką. Dbam tym samym o to, żebyś miał/miała możliwość poznania różnej muzyki, różnych ludzi i różnych opinii.

Uwaga! Możesz tu znaleźć treści, z którymi się nie zgadzasz, pamiętaj, że nie oznacza to, że Cię nie szanuję.

PS.: To, że korzystam z narzędzi używających algorytmów, oznacza tylko tyle, że używam ich świadom ich zalet i wad!

4 Replies to “THE PARTY IS OVER – “BANKSY” – PREMIERA”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.