Ania to dziewczyna, która kilka lat temu postanowiła śpiewać… i śpiewa. Dziś jest jej święto! Wielki dzień! Premiera jej debiutanckiego albumu “Śnienie”. Poetyckie, zmysłowe teksty Ani i muzyka, którą współtworzyła z Szymonem Piotrowskim, Hyper Son’em, Michałem i Mateuszem Sarapatami, Bartkiem Brzeziński oraz Patrickiem The Pan’em powodują, że otrzymujemy album bogaty pod każdym względem.

Singiel “Śnienie”

Płytę promuje tytułowy singiel “Śnienie”, do którego powstał teledysk. Do tej pory ten teledysk mogli oglądać tylko uczestnicy akcji “Otwórz drzwi do Śnienie”. Ania na początku roku opublikowała teledysk do “Kołyszą” a zwycięzcy zabawy mogli zobaczyć jego dalszą część ukazaną w “Śnieniu”. Dziś, wraz z premierą albumu, wszyscy możemy poznać zakończenie całej historii:

“Śnienie” to dla mnie powitanie pewnego etapu w życiu.
Jako już dorosła osoba zdecydowałam się na
ryzykowną rzecz, jaką jest pójście za sercem i ten
album jest zwieńczeniem tej drogi, a zarazem jej
początek. Świętuję nim trafność swojej decyzji, fakt, że nie zakopałam talentu oraz wytrwałość, która
towarzyszyła mi przez te kilka ostatnich lat. Rozprawiłam się w nim z wieloma wątkami w moim życiu.
Były to obejmowanie swojej bezbronności i delikatności, szukanie swojego miejsca na
świecie, pogodzenie się z niespełnioną miłością. Również szukanie miłości do samej siebie i
wyznaczanie granic oraz obejmowanie wolności, którą mam twórczo. Brałam moje rany i po
dokładnym ich obejrzeniu, przykładałam do nich leczniczy kompres, pozwalając im na gojenie się.

Ania Sama

Album “Śnienie”

„Śnienie” to mój wielki całus w policzek świata muzyki, w który teraz wchodzę, a moją wizytówką jest właśnie ten album. Przedstawiam się jako Ania Sama, ale ‘sama’ to w tym przypadku nie ‘samotna’, a opis stanu, w którym najbardziej lubię pisać. Bycie samą w pokoju, wsłuchiwanie się wewnętrzny głos, to dla mnie najlepszy sposób
chwytania emocji na papierze, najchętniej kremowym – wyznaje artystka.

Recenzję płyty już niebawem będziecie mogli przeczytać na blogu. Album został wydany w formacie CD, płyty winylowej w kolorze czarnym i przeźroczystej, a także znajduje się na wszystkich platformach streamingowych. Wersja na płycie CD i winylu zawiera dwa dodatkowe utwory “Kryję Smutki” (prod. Patrick the Pan) oraz rozszerzoną wersję “Gdybyś Chciał”.

Ania Sama

czyli Anna Maciejczyk na co dzień mieszka i pracuje w Krakowie. Jej przygoda z muzyką, a właściwie ze śpiewaniem zaczęła się w dorosłym życiu. Jest autorką słów oraz melodii. W swojej pracy artystycznej stara się dobierać doświadczonych artystów i producentów.

Absolwentka prestiżowego programu edukacyjnego dla artystów i managerów muzycznych Tak Brzmi Miasto. Wykładowcami i trenerami podczas tych programów byli min.: Daga Gregorowicz (Dagdana), Paweł Hordejuk (Happysad), Bartek Stawiarz, Leszek Biolik oraz wielu innych.

Na swoim koncie ma 3 single “Pestka”, “Kołyszą” i “Krok po kroczku” zapowiadające album “Śnienie”, który ukazał się 4 czerwca 2021r.

W swojej muzyce stawia na autentyczność i melodie prosto z tego pokoju, gdzie jest sama ze swoimi emocjami. Czuły, czasem metaliczny głos, który śpiewa do ucha, a czasem rozcina mrok i otwiera przestrzeń.

W lutym 2021 tytułowa piosenka albumu została zakwalifikowana do półfinału prestiżowego konkursu International Songwriting Competition – spośród 26 tysięcy kompozycji z całego świata do półfinału wybrano tylko 9%.

Sociale Ani:

Pozdrawiam

Polityka anty-algorytmiczna: w sekcji poniżej znajdują się warte uwagi treści, które mogą, ale nie muszą być podobne do tego co już przeczytałeś/przeczytałaś. Na moim blogu wprowadziłem politykę anty-algorytmiczną czyli ludzką. Dbam tym samym o to, żebyś miał/miała możliwość poznania różnej muzyki, różnych ludzi i różnych opinii.

Uwaga! Możesz tu znaleźć treści, z którymi się nie zgadzasz, pamiętaj, że nie oznacza to, że Cię nie szanuję.

PS.: To, że korzystam z narzędzi używających algorytmów, oznacza tylko tyle, że używam ich świadom ich zalet i wad!

Polecane treści:

3 Replies to “ANIA SAMA “ŚNIENIE” PREMIERA DEBIUTANCKIEGO ALBUMU”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.