Gdybym nawet nie znał słowa po angielsku to wiem, że Resa Saffa Park w piosence “Dandelions” śpiewa o czymś ważnym. Po czym to poznać? Sprawdźcie sami:

Słucham codziennie kilkanaście piosenek. Jeśli się przy którejś zatrzymuję to musi być w niej coś wyjątkowego. Potem dopiero słucham po raz kolejny i kolejny, aż znajdę tę perłę ukrytą w niej. W przypadku piosenki “Dandelions” nie było trudno. Jest nią sam głos Resy. On dźwięczy i on nadaje wyrazisty charakter tej piosence. Słucham z zamiłowaniem, wsłuchując się w jej głos. Z przykrością stwierdzam, że dopiero po kolejnym razie zacząłem słyszeć instrumenty!

Polecam

Pan Winyl

BIO:

Resa Saffa Park (znana również jako Theresa Frostad Eggesbø) piosenkarka i autorka tekstów urodzona w Dubaju, obecnie mieszkająca w Oslo, po trzech latach ulepszania swojego brzmienia w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii. Pomimo śpiewania i pisania przez całe życie, po raz pierwszy zakochała się w śpiewaniu jazzu jako późna nastolatka. Zainspirowana min. Billie Holiday i Chetem Bakerem, jej muzyka zawiera kojącą, ale nie spolegliwą mieszankę brzmień nowoczesnych i vintage, klasycznych i dziwacznych dźwięków z uduchowionymi wokalami, chwytliwymi melodiami i odważnymi tekstami.

Resa znana jest również jako aktorka, występująca w SKAM i serialu Netflixa „Ragnarök”.

Sociale Resy:

POZDRAWIAM
Pan Winyl

Polityka anty-algorytmiczna: w sekcji poniżej znajdują się warte uwagi treści, które mogą, ale nie muszą być podobne do tego co już przeczytałeś/przeczytałaś. Na moim blogu wprowadziłem politykę anty-algorytmiczną czyli ludzką. Dbam tym samym o to, żebyś miał/miała możliwość poznania różnej muzyki, różnych ludzi i różnych opinii.

Uwaga! Możesz tu znaleźć treści, z którymi się nie zgadzasz, pamiętaj, że nie oznacza to, że Cię nie szanuję.

PS.: To, że korzystam z narzędzi używających algorytmów, oznacza tylko tyle, że używam ich świadom ich zalet i wad!

Polecane treści:

2 Replies to “RESA SAFFA PARK “DANDELIONS””

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.