Są takie wokale, które tworzą muzykę, które tę muzykę definiują. Definitywnie wokal Seana Murphy’ego należy do tych wyjątkowych. Nick Cave, Tom Waits, Johny Cash, to takiego typu wokalem operuje Sean! Niezwykły! Tajemniczy! Mocny! Wstrząsający! Posłuchajcie All The Queen’s Horses “My Angels Sang to Notre Dame”:

All The Queen’s Horses “My Angels Sang to Notre Dame”: Oszczędny w instrumentarium: piano, wiolonczela, jakieś elektroniczne paproszki i niezwykły wokal! Słucham po raz kolejny i kolejny! Jeszcze nie zdążyłem się wsłuchać słowa, ale już wnikają mi do wnętrza, wkładają odpowiedni odważnik, zawieszają girlandę z przekwitniętych kwiatów. Podziwiam to odchodzące piękno. Podziwiam czas przemijania, mroku. Znikam w tych dźwiękach i prawie wierzę, że rok 2020 się nie wydarzył. To tylko taka narracja!

Polecam

Pan Winyl

All The Queen's Horses My Angels Sang to Notre Dame
All The Queen’s Horses My Angels Sang to Notre Dame

Sean w maju tego roku został wyróżniony 3 miejscem w kategorii Folk / SInger Songwriter podczas International Songrwriting Competiton 2020. Pochodzący z Cork w Irlandii, mieszkający w Dublinie i spędził ostatnie 12 miesięcy w Londynie, Sean Murphy widział ten ostatni katastrofalny rok przez pryzmat artysty. Pracując pod pseudonimem All The Queen’s Horses, Murphy stworzył surową, gardłową i emocjonalną odpowiedź na to, co zaobserwował jako ciemność kroczącą przez ziemię i przez całe nasze życie. W folktronicę utkana jest pokręcona narracja; patchwork poezji, wiolonczeli, syntezatorów i żałobnych fortepianów. Rodzaj wypaczonego, współczesnego gobelinu, historia roku 2020 rozwija się w słabym świetle i lustrach z wesołego miasteczka. (z BIO artysty)

Piosenka pochodzi z albumu „The Dark Below & The Isle of Dogs”!

All The Queen's Horses My Angels Sang to Notre Dame
All The Queen’s Horses My Angels Sang to Notre Dame

Sociale All The Queen’s Horses

POZDRAWIAM
Pan Winyl

Polityka anty-algorytmiczna: w sekcji poniżej znajdują się warte uwagi treści, które mogą, ale nie muszą być podobne do tego co już przeczytałeś/przeczytałaś. Na moim blogu wprowadziłem politykę anty-algorytmiczną czyli ludzką. Dbam tym samym o to, żebyś miał/miała możliwość poznania różnej muzyki, różnych ludzi i różnych opinii.

Uwaga! Możesz tu znaleźć treści, z którymi się nie zgadzasz, pamiętaj, że nie oznacza to, że Cię nie szanuję.

PS.: To, że korzystam z narzędzi używających algorytmów, oznacza tylko tyle, że używam ich świadom ich zalet i wad!

Polecane treści:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.