Mieliście już kiedyś okazję posłuchać Caravana Sun? Ja i owszem, kilka miesięcy temu dostałem od nich singiel “Stell” sprzed roku. Już wtedy zwróciłem na nich uwagę. Dziś prezentuję Wam nowy singiel Caravana Sun “Firebreak”.

“…Just the right tempo and temperature on this one from CARAVÃNA SUN, it’s got that late arvo feel to it that still has some warmth but nothing too sizzling.”

Triple J, Declan Byrne (‘Afterlife’, 2020)

Słuchając muzyki zespołu, a potem czytając o nich nie da się uciec od słów związanych z ciepłem. Ich najnowszy numer jest również z tym związany. Jeśli powiem, że panowie pochodzą z Sydney, z Australii, to pewnie się domyślicie, o co chodzi.

Słucham tych przepięknych dźwięków i przypominam sobie moje rozmowy z przyjacielem z Nowej Zelandii podczas pamiętnych pożarów. Siedzieliśmy sobie wtedy na werandzie w jego niemieckim domu i dywagowaliśmy o tym, co się dzieje w sąsiedniej dla niego Australii. Takich rzeczy jak wojna, czy klęski żywiołowe nie można sobie wyobrazić. Często w “teoretycznych” dyskursach padają hiperboliczne wyrażenia, mające na celu pokazać tragedię, czy nieuchronność pewnych rzeczy. Jak często jednak jest to strzelanie kulą w płot!

CARAVANA SUN “FIREBREAK”

„Firebreak” nocny, smutny i mocny utwór z Caravãna Sun. Napisany i nagrany pośród katastrofalnych pożarów buszu na wschodnim wybrzeżu Australii, To ścieżka dźwiękowa z krwistopomarańczowym niebem. Nie da się nie zauważyć, jak daleko jest ten numer od “hiperboli”, jak wiele w nim spokoju i smutku. Prawie to czuję, jakbym stał na dachu domu i oglądał łunę z daleka.

Zupełnie inaczej sobie to wyobrażałem, gdy siedziałem na werandzie z przyjacielem. Widziałem wtedy szalejący żywioł, zniszczenie, tragedię. Nigdy bym nie pomyślał, że można spojrzeć na to z takiej perspektywy, jaką prezentują w pisoence “Firebreak” panowie z Caravana Sun.

Bardzo polecam posłuchajcie!

ps. ostatnio ukazał się album “Live In Germany”:

Piosenka dostępna na mojej liście przebojów Pan Winyl’s Playslit na Spotify, a dla tych, którzy chcą bojkotować Spotify mam TOP11, na moim blogu!

Skład zespołu:

  • Luke Carry (gitara/wokal)
  • Ant Beard (bas/wokal)
  • Chris Smithson (klawisze/wokal)
  • James Smithers (perkusja)

Sociale Caravana Sun:

POZDRAWIAM
Pan Winyl

Polityka anty-algorytmiczna: w sekcji poniżej znajdują się warte uwagi treści, które mogą, ale nie muszą być podobne do tego co już przeczytałeś/przeczytałaś. Na moim blogu wprowadziłem politykę anty-algorytmiczną czyli ludzką. Dbam tym samym o to, żebyś miał/miała możliwość poznania różnej muzyki, różnych ludzi i różnych opinii.

Uwaga! Możesz tu znaleźć treści, z którymi się nie zgadzasz, pamiętaj, że nie oznacza to, że Cię nie szanuję.

PS.: To, że korzystam z narzędzi używających algorytmów, oznacza tylko tyle, że używam ich świadom ich zalet i wad!

Polecane treści:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.