T DOT EST, SUSANNA JARA, SESTRY BOCZNIEWICZ – „HULATY” – ŁEMKOWSKIE PIOSENKI ELEKTRONICZNIE - PAN WINYL

T DOT EST, SUSANNA JARA, SESTRY BOCZNIEWICZ – „HULATY” – ŁEMKOWSKIE PIOSENKI ELEKTRONICZNIE

Moja przyjaciółka jest Łemkiem. Poza tym, nie znam nikogo, koto by mówił w tym języku. Nie należę do tradycjonalistów, czy miłośników folkloru, nad czym czasami ubolewam. Tym bardziej cieszą mnie takie projekty: t dot est, Susanna Jara i Sestry Boczniewicz w projekcie „Hulaty”. Łemkowskie piosenki w elektronicznym sosie.

Album „Hulaty” ukazał się na płycie CD. Znajduje się na niej 10 utworów, do których muzykę zremixował t dot est.

t dot est to człowiek wielu talentów, muzyk, kompozytor, producent muzyczny, realizator dźwięku. Jest również wykładowcą, Ukończył Wydział Wibroakustyki i Inżynierii Dźwięku AGH, studiował też w Norwegii. Ma na swoim koncie nie tylko twórczość muzyczną, ale też naukową.

Przy projekcie pracował z Sussaną Jarą i Sestrami Boczniewicz.

Album został stworzony na zlecenie łemkowskiej organizacji Ruska Bursa z Gorlic, której kierowniczka Natalia Małecka, zaprojektowała okładkę płyty.

Nie znam się na elektronice i nie znam się na muzyce łemkowskiej. Nie trzeba jednak dyplomu z muzykologii czy antropologii, żeby poznać się na bogactwie tej płyty. Łemkowskie pieśni, same w sobie brzmią egzotycznie. A do tego naprawdę pokręcona elektronika. Nie wiem jak to możliwe, że te dwie rzeczywistości idą w parze. Ale bardzo chciałbym załapać się na live seta tego projektu. Niesamowita podróż w czasie i przestrzeni. Dla bywalców undergroundowych imprez techno i etnicznych festiwali.

Polecam!

Pan Winyl

Album przekracza granice, przekracza ich wiele: między teraźniejszością i przeszłością, tym co nowoczesne i tradycyjne, co światowe i regionalne. To bardzo mocny akcent na etno-elektornicznej mapie Polski.

T DOT EST, SUSANNA JARA, SESTRY BOCZNIEWICZ - HULATY - ŁEMKOWSKIE PIOSENKI ELEKTRONICZNIE
Okładka Hulaty, proj. Natalia Małecka

t dot est już niebawem planuje nowe wydawnictwo BLMRVRSD, do którego video możecie już oglądać!

Pozdrawiam

Pan Winyl

Sociale t dot est:

Polecane treści:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: