Blog

14/09/2023

WYGRAJ JEDEN Z TRZECH TEST PRESSÓW GOLDENBLACK VINYL DAGADANA „MERIDIAN 68”

Konkurs jest przeznaczony dla osób, które już nabyły lub nabędą do 30/09/2023 do godziny 23:59:59 album GOLDENBALCKVINYL DAGADANA „MERIDIAN 68”.
1 października wszystkie osoby, które kupiły album otrzymają email z instrukcją i linkiem do QUIZU. Żeby wygrać, będzie trzeba wziąć udział w QUZIE muzycznym dotyczącym zespołu, oraz odpowiedzieć na wszystkie 5 pytań.

Czytaj Więcej
13/09/2023

SUBIEKTYWNY LEKSYKON PŁYT, KTÓRE WARTO MIEĆ #47: RED HOT CHILI PEPPERS „CALIFORNICATION”

Płyta została nagrana w trochę innym stylu niż wcześniejsze albumy. Pierwsze, co słychać to melodie i rytmiczność. Panowie poszli mniej w stronę funky, bardziej skupili się na rocku alternatywnym, jednak nie stracili swojej oryginalności. Wspaniały, ociekający emocjami wokal Kiedisa łączy się z basem Flea, który udowadnia, że jest jednym z najlepszych basistów na świecie.

Czytaj Więcej
7/09/2023

ZABIERZ WINYL NA SPACER: MAD SEASON – UCIECZKI, PODRÓŻE I POWROTY

W życiu każdego człowieka istnieją miejsca i chwile, które pozostawiają trwałe ślady w sercu i umyśle. Dla mnie takim miejscem jest moje rodzinne Ośno Lubuskie. To niewielkie miasteczko na zachodzie Polski, gdzie mieszkałem do dwudziestego roku życia, zanim wyjechałem na ponad dwie dekady, by po latach wrócić.

Czytaj Więcej
31/08/2023

MUZYKA NIE MA WARTOŚCI! PRZYCZYNY PROBLEMU I ROZWIĄZANIA (1/3).

Muzyka nie ma wartości? To tylko pozorna prawda. Faktem jest, że wymaga naszej troski i wsparcia. Ale jak doszło do tego stanu? Dlaczego dopuściliśmy, by muzyka straciła na znaczeniu? Wiele czynników przyczyniło się do upadku jej wartości. Komercjalizacja skierowała uwagę na zyski, zamiast artystyczną wartość. Skrócono uwagę słuchaczy, a dźwięki stały się jedynie tłem.