CAICOS „WAKE UP” – MUSICALOWA POBUDKA - PAN WINYL

CAICOS „WAKE UP” – MUSICALOWA POBUDKA

Musical w wersji rewolucyjnej! No można i tak! Caicos „Wake up” – to niesamowity muzyczny twór. Bardzo bogaty w dźwięki. Numer ma charakter proroczy – dosłownie. Autor o okolicznościach piosenki pisze tak: „napisałem tę piosenkę przed podwójnym kryzysem ( w USA – przyp.
Pan Winyl) COVID-19 i systemowym rasizmem oraz wszechobecnością i uporczywością sankcjonowanej przez państwo przemocy wobec czarnych, stwierdzam, że ta piosenka jest teraz ponownie kontekstualizowana w czasie rzeczywistym w odpowiedzi na bieżące wydarzenia.” No to już tradycyjnie, nie ma gadania bez słuchania! Zapraszam!

Ależ ta piosenka ma wspaniały feel. Te smyczki, te dłużyzny dźwiękowe, zalewają jak fale. Ciepłe jak same wyspy Caicos. A przecież to numer o tematyce ciężkie. Zaczyna się nawet słowami: „Zmęczony, po prostu nie śpię…”. Piosenka jest ukrwiona, wrażliwa, a jednocześnie przez to wewnętrzne napięcie przenika pewna fascynacja, jak to się skończy!

Pod tym pseudonimem kryje się Alex Frankel był kiedyś związany z nowojorską grupą Gospel. Później współpracował z francusko-kolumbijską gwiazdą pop Gabrielem Garzónem-Montano. Alex ma na swoim koncie dwie płyty długogrające.

Piosenka „Wake up” ukazała się 25 września jako część składanki veryjazzed records’ DEMO Comp. 1, która już 13 listopada wyjdzie na winylu. Cały dochód ze sprzedaży płyty Alex przeznaczy na cele charytatywne.

Pozdrawiam

Pan Winyl

Piosenka znajduje się na Pan Winyl’s Playlist (subskrybuj, kliknij serduszko, nie pożałujesz):

Sociale Caicos:

Polecane treści:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *