CANNONBALL „NIM WSTANIE DZIEŃ” [PREMIERA WIDEO] - PAN WINYL

CANNONBALL „NIM WSTANIE DZIEŃ” [PREMIERA WIDEO]

Nie dalej jak miesiąc temu byłem w Poznaniu. Z Pawłem i Bobikiem spotkaliśmy się u Pawła na chacie. I wtedy usłyszałem o pomyśle na ten teledysk. A w piątek 30/10/2020 idea przyoblekła się w ciało. Cannonball pokazał światu teledysk do „Nim Wstanie Dzień„:

Tamtego dnia w Poznaniu sporo czasu poświęciliśmy rozmawiając o muzyce i o teledyskach. Paweł pokazał mi obraz do piosenki Mumford And Sons – Lover Of The Light, który był inspiracją do tego klipu.

Piosenka opowiada o trudach bliskiej relacji i bardzo silnych emocjach. Świat, który znamy z telewizji czy z filmów, tak bardzo odstaje od tego czego doznajemy w życiu, że czasami ciężko nam się połapać w tym co się dzieje.

Klip, moim zdaniem, to metaforyczne ukazanie „zerwanej” relacji. Osobiście mnie dotyka obraz nieobecnego ojca (granego przez Pawła Sakowskiego). W życiu córki (tutaj w rolę wcieliła się córka Bobika, Maja Bobrowska) i matki/żony (Dorota Salamończyk-Szpalik) następuje wyłom, trudny do zapełnienia.

Każda rodzina czy społeczność, do pewnego momentu jest w stanie się rozwijać. Do czasu, aż coś nieodwracalnie się nie skończy! Gdy zostanie przekroczony pewien próg zaufania, nie da się tego uratować.

Całe szczęście jest miłość, która może (nie musi) to wszystko przetrzymać i uratować!

Cannonball to niesamowita energia! Zespół przyjaciół! Kumpli! Pięciu różnych facetów, którzy umieją się dogadać w imię czegoś większego! Mają pazur i mają jaja!

Mega polecam!

Pan Winyl

Singiel

Nim wstanie dzień” to pierwszy singiel z EP „Kule Biją„, którą już możecie w całości posłuchać (i nabyć) na zespołowym bandcampie. EPka ukazała się też na płycie CD. Płyta do nabycia bezpośrednio u zespołu, albo na koncertach (jak tylko znów będzie można je organizować).

Cannon Ball, okładka EP Kule Biją,
Cannon Ball, okładka EP Kule Biją,

To druga po „Friends With Benefits” EP w dorobku zespołu. Tym razem panowie postawili na polskie teksty, co im tylko na dobre wyszło. Czekam na kolejne emanacje ich twórczości z niecierpliwością!

Pozdrawiam

Pan Winyl

Polecane treści:

https://panwinyl.pl/2020/11/01/nuce-przy-goleniu-under-the-bridge/
https://panwinyl.pl/2020/08/20/cannonball-muzyka-ma-forme-sluzalcza-wywiad-z-zespolem/

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *