CINEMON „SUPERCHARGED” RECENZJA JAGODY DOBRZYŃSKIEJ - PAN WINYL

CINEMON „SUPERCHARGED” RECENZJA JAGODY DOBRZYŃSKIEJ

Muzyczne premiery w Polsce nie ustępują, a właściwie to nasilają na sile – zwłaszcza po zakończeniu zawirowań przekładania wszystkiego z powodu pandemii. Dlaczego to podkreśliłam? Gdyż nazwę tego zespołu kojarzyłam od dawna, a teraz mogłam przesłuchać ich twórczość. Mowa tutaj o Cinemon.

Cinemon „Supercharged”

Dobra, do rzeczy, bo ileż można? Przecież wydali teraz, jak sami go tak nazywają, wybuchowy album zatytułowany Supercharged.

Tak naprawdę, to Cinemon jest stricte ostrym zespołem skupiającym się, między innymi, na muzyce rockowej. Teraz jednak otworzyli się na nowe, gdyż krążek o tytule Supercharged jest okraszony instrumentami takimi jak skrzypce i wiolonczela. Takie eksperymenty zazwyczaj wypadają dobrze. Czy tak jest też w przypadku krakowskiego trio?

Supercharged rozpoczęło się utworem o takim samym tytule. Tak szczerze pisząc, jakbym nie wiedziała co to za zespół, pomyślałabym sobie, że to zagraniczna kapela typu Linkin Park. To raczej komplement w stronę chłopaków z Cinemon, prawda? No właśnie.

Ponadto, mamy tutaj dużo udziałów gościnnych, jak na przykład Zbigniew SzwajdychDaniel Sroka i Natalia Orkisz. Wszyscy idealnie się wpasowali. Utwory solowe, takie jak, New Zeal i Flood wyszły rewelacyjnie – natomiast, jak już wspomniałam o idealnie wpasowanych gościach, to właśnie te kompozycje okazały się być strzałem w dziesiątkę.

The Last Trip i Twisted Hide and Seek (ciekawostka: tutaj jest najwięcej twórców) pokochałam od razu. Podoba mi się także Shout It Out, choć uważam, że kawałek powinien być – podobnie jak pierwszy – nieco dłuższy. Chociaż narzekać nie mogę, bo cała reszta jest naprawdę długa.

Przyznaję, jest to wybuchowy album. Totalna mieszanka, która jest… apetyczna. Czegoś takiego właśnie brakuje na naszym rynku muzycznym. Coś czuję, że gdy będą muzyczne podsumowania, to Supercharged zajmie wysokie miejsce w notowaniach roku 2023 i bardzo tego Cinemon życzę.

Chcesz winyl Cinemon „Supercharged”?

Dołącz do zbiórki: https://zrzutka.pl/53xe28

Pozdrawiam

Jagoda Dobrzyńska

Podoba Ci się pisanie Jagody, jej pasja i praca! Kup Jagodzie „dziękuję” kawę!

Pozdrawiam

Agnieszka Protas


Jeśli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi kawę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *