COUPLES THERAPY „SEKRETY ZIEMI” – ARTYŚCI O EKOLOGII - PAN WINYL

COUPLES THERAPY „SEKRETY ZIEMI” – ARTYŚCI O EKOLOGII

Bardzo mnie cieszy podnoszenie tematu ekologii w muzyce. Całe szczęście zdarza się to coraz częściej. Ola Madej i Kacper Socha mieszają gatunki. Couples TherapySekrety Ziemi” singiel duetu miał premierę 11 grudnia. I już tradycyjnie, najpierw muzyczka, a potem o muzyczce! Bo jak powtarza kolega Władek: „mówienie (pisanie) o muzyce jest jak tańczenie o architekturze”!

COUPLES THERAPY „SEKRETY ZIEMI”

Ola i Kacper zachęcają do refleksji nad sytuacją w jakiej się znaleźliśmy. Bardzo mnie cieszy, to że nie ma w tym żadnego neofickiego pouczania, a zachęta właśnie. Muzyka tutaj pomaga, tak daleka od pompatycznych produkcji ze wstrząsającymi zdjęciami w tle. Za to mocno przemawiają w tekście, tutaj tkwi moc.

Wybuch wulkanu
Przerywa ciszę
Centrum planety
Do ciebie krzyczy
Zaleje lawą
Zamieni w skałę
Wydrążoną przez lata
Ranę

Couples Therpay „Sekrety Ziemi”

I odnoszę wrażenie, że nie chcę poznać sekretów Ziemi. Chyba wolę, żeby ona je zatrzymała dla siebie, bo może się okazać, że już tak głęboko grzebiemy w jej wnętrznościach, że rozumiem ten strach, przed konsekwencjami.

Krasnoludy, gdy w swej zapalczywej chciwości posunęły się za daleko, obudziły coś, co dało im potem nieźle popalić! Zatem, czy pójdziemy po rozum do głowy? Musimy sobie sami na to odpowiedzieć. A piosenka Couples Therapy „Sekrety Ziemi” pomaga zrobić kolejny krok w tym kierunku. Popycha delikatnie do wrzucenia sobie tematu osobistej odpowiedzialności za otaczający mnie świat na tapetę. Kolejny kamyk do buta ignorancji!

Muzyka jak do afrykańskiego odcinka o Jamesie Bondzie, tajnym agencie jej Królewskiej Mości. A zespół sam jak ci tajni agenci na misji ratowania Ziemi. Cieszy mnie taka ekologiczna muzyka i to jeszcze w takim wykonaniu!

Polecam!

Pan Winyl

Couples Therapy

Pochodzą z Lublina, grają od 2019 roku. Duet złożony z Oli (wokal, ukulele, dzwonki) i Kacpra (gitara akustyczna, klawisze, wokal). Szczycą się tym, że są samowystarczalni, za wszystko w ich twórczości odpowiadają sami. Sięgają po brzmienia etniczne, elektroniczne i akustyczne z dużym wpływem jazzu, popu i muzyki alternatywnej. Kochają eksperymentować, stąd każdy projekt jest inny.

W chwili obecnej (grudzień 2020) pracują nad EP „Błekit„. Mają na koncie cztery single, „Sekrety Ziemi” jest czwartym, wcześniejsze to „Przypuśćmy„, „Błękit” i „Pszczoły„. Kacper odpowiada za mix, mastering i całą aranżację, Ola za wspaniałe teksty.

Będę się im bacznie przyglądał, bo mam takie przeczucie, że to drzemiący wulkan i czas jego erupcji jeszcze nastąpi.

Couples Therapy „Sekrety Ziemi” na Pan Winyl’s Playlist na miejscu 2.

Sociale zespołu:

Pozdrawiam

Polecane treści:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: