DEAD STAR TALK „THE HURRICANE” TRZECI SINGIEL ZAPOWIADAJĄCY ALBUM „SOLID STATE CHEMICALS” - PAN WINYL

DEAD STAR TALK „THE HURRICANE” TRZECI SINGIEL ZAPOWIADAJĄCY ALBUM „SOLID STATE CHEMICALS”

Ostatnio pisałem mały artykuł na T2.world (po angielsku) o zacieraniu się gatunków w muzyce. Sporo poruszam się po przestrzeni muzycznej WEB3 i bardzo rzadko natrafiam na utwory w konkretnym gatunku. Najczęściej mam do czynienia z hip hopem, nu r&b i elektroniką. Jakkolwiek fajnych artystów tam poznaję (SAEKKO czy Borja Moskv) i ich muzykę, to nie mogę zaprzeczyć swoim gustom ukształtowanym w latach 90tych.

Jak pewnie wiecie od jakiegoś czasu jestem bardziej fanem brzmień akustycznych i jazzowych (lub różnych dziwnych połączeń), nie mniej jednak miłość do rock n’ rolla ciągle się we mnie tli.

Sama muzyka już nie jest tak ważna, jak to, że osoby parające się jej tworzeniem używają prawdziwych instrumentów oraz głosu i umiejętności, żeby wyczarować ze swoich serc właśnie te dźwięki, które im tam grają.

Oczywiście rozumiem, że używanie nowoczesnych urządzeń, które pomagają generować dźwięki jest dziś codziennością i nie trzeba być wirtuozem basu czy gitary, żeby muzykę dziś tworzyć, to niemniej jednak, moja miłość do tych właśnie umiejętności i do kreowanych za ich pomocą tworów jest u mnie największa.

Dlatego twórczość DEAD STAR TALK do mnie tak bardzo przemawia! Jeden z niemieckich czołowych dziennikarzy powiedział, że DST mają potencjał Oasis. Portal Winylowy porównał ich do The Verve, ja tam słyszę The Beatles. Wpływu brit pop’u nie da się tutaj nie zauważyć. A jeśli podlejemy to jeszcze sosem metallikowej produkcji spod ręki (czy raczej ucha) Flemminga Rasmussena, możemy się spodziewać nieprzeciętnej muzycznej przygody!

Prognoza pogody? Nadciąga Huragan!

8 marca 2024 roku światło dzienne ujrzał singiel The Hurricane!

Christian Buhl powiedział, że jest to prawdopodobnie najlepszy ich kawałek jaki do tej pory zrealizowali. I muszę przyznać, że liczę iż zespół pójdzie dalej właśnie w tym kierunku – pisania przebojowych rock n’ rollowych songów!

Akustycznie – elektrycznie

Utwór zaczyna się akustycznie. Pięknie brzmi gitara Christiana, a Gunes, który tutaj gra na tradycyjnym tureckim instrumencie zwanym SAZ, dodaje do tego początku nutę tajemniczości. To drobnostka, ale gdy się wsłuchamy w ten delikatne dźwięki wplecione w akordy Christiana, otworzy się przed nami inny wymiar rock n’ rolla!

DEAD STAR TALK The Hurricane
DEAD STAR TALK w Sweet Silence Studios z Flemmingiem Rasmussenem

Wejście sekcji rytmicznej otwiera basowy akord dopiero około 50 sekundy i następuje zwrot w piosence w stronę elektryki. Pojawia się ściana dźwięku bogato utkana z detali, dwa wokale Christiana i Gunesa przeplatają się i tworzą bardzo ciekawą harmonię. W ogóle, tęskniłem bardzo – za dwoma wokalami w rockowej muzyce! Dodam, że bardzo mi się podoba wokaliza Christiana. Mam wrażenie, że czasami śpiewa zupełnie od niechcenia, jakby mu nie zależało, to wrażenie jednak mija gdy przechodzi do refrenu i wyśpiewuje tytułowe „hurricane”.

Oprócz połączenia gitar akustycznych z elektrycznymi, dodanie siedmiostrunowej gitary SAZ, dwóch wokali, to ten numer ma jeszcze jeden niezwykły walor, który czyni tę piosenkę hiciorską: gwizdanie! Jak ja to kocham w piosenkach gdy dodaje się tak proste zabiegi jak „la la la”, „o o o” czy gwizdanie. To sprawia, że piosenka od razy staje się bliższa sercu!

Inny wymiar rock n’ rolla

Ich producentem jest (jak pewnie już wiecie) legendarny producent wczesnych albumów Metalliki. Człowiek, który odmienił oblicze thrash metalu i który nie bał się wziąć pod skrzydła młodego,
brit pop’owego zespołu. Flemming nie tylko jest ich producentem, ale też nagrał ich album (również pierwszy) i go zmasterował! A także jest ich „tatą”, człowiekiem z ogromnym poczuciem humoru.

To wszystko sprawia, że muzyka DEAD STAR TALK jest tak wyjątkowa – ich historia opowiada się sama. Innym wymiarem tego rock n’ rolla – jest też to, że możemy uczestniczyć niemalże w procesie powstawiania tej płyty. Możemy zajrzeć do studia, jak Flemming słucha płyt testowej „Solid State Chemicals” (uwaga to wideo dostępne jest tylko przez kilka dni. Później dostęp do niego będą miały osoby, które kupiły płytę w przedsprzedaży).

RELAESE PARTY i VINYL PARTY TOUR

Wraz z POLVINYL Records mamy przyjemność tłoczyć tę płytę na winylu! I słysząc tak entuzjastyczną opinię legendy muzycznej produkcji – mamy uśmiechy od ucha do ucha! W rozmowie z Arkiem (link powyżej) Christian opowiadał, jakie to było niezwykłe przeżycie! Szkoda, że nie mogliśmy być podczas tej nocy w Sweet Silence Studios w Kopenhadze! Jednak nic straconego! 30 maja w Kopenhadze odbędzie się Release Party, na które zostaną zaproszone dwie osoby z Polski! sprawdzajcie Wasze skrzynki majlowe, będę informował o tym w kolejnych VINYLLETERACH! (jeśli nie jesteś jeszcze zapisany/zapisana to zrób to tutaj teraz i przy okazji odbierz darmowy ebook „123 winylowe cytaty”)

A ponieważ tak się zżyliśmy z zespołem i ich wydawcą Massive92 to pod koniec czerwca dla fanów/ek zespołu oraz winyli zorganizowaliśmy VINYL PARTY TOUR. Będzie to seria kilku koncertów akustycznych w sklepach z winylami oraz społecznościach winylowych, zagościmy między innymi w Krakowie, Gliwicach, Warszawie i Wrocławiu lub Łodzi. Więcej informacji otrzymacie oczywiście w VINYLLETTERZE!

Hej przygodo!

Muzyczna przygoda nigdy się nie kończy! Za każdym razem, gdy gdzieś słyszę, że gatunki muzyczne się skończyły, że rock umarł, w innym miejscu słyszę doskonałą rockową piosenkę, taką jak „The Hurricane„. Polecam Wam posłuchać tego numeru jak i dwóch wczesniejszych: pierwszego singla „Twenty”

I drugiego, tytułowego „Solid State Chemicals”

TEST PRESSY do wygrania

Przypomnę, że trwa konkurs DEAD STAR TALK i POLVINYL Records! Dla osób, które zamówią album w przedsprzedaży do 20 maja (więcej szczegółów tu) przygotowaliśmy małe kreatywne zadanie. Do wygrania 1 z 3 Test pressów podpisanych przez zespół i Flemminga Rasmussena!

DEAD STAR TALK The Hurricane

Linki:

FB: https://www.facebook.com/deadstartalk
IG: https://www.instagram.com/deadstartalk/
X: https://twitter.com/DEADSTARTALK
YT: https://www.youtube.com/@deadstartalk
Spotify: https://open.spotify.com/artist/4BDDZdAyEhbfWppDH39JdT?si=LNOgRX2JSgyvulL9pE2R1Q
TIDAL: https://tidal.com/browse/artist/23921397
Lens: https://hey.xyz/u/deadstartalk
Sound: https://www.sound.xyz/panwinyl/dead-star-talk-the-hurricane

Pozdrawiam

Pan Winyl

Sociale Pana Winyla:


Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to możesz mi postawić kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *