DISCHAAAGEEE – „DONKEY KONG BEACH PARTY” – PÓŁ CZŁOWIEK PÓŁ KORG - PAN WINYL

DISCHAAAGEEE – „DONKEY KONG BEACH PARTY” – PÓŁ CZŁOWIEK PÓŁ KORG

Kolejny utwór, który wpadł do mojej sieci dzięki Submithub: DISCHAAAGEEE „Donkey Kong Beach Party”. Za tym solo projektem stoi dwudziestoczteroletni autor piosenek Kenta Uchida z Fukuoka w Japonii.

Utwór znalazł się też na PLAYLIŚCIE PANA WINYLA!

Jeśli nie kojarzysz kim był Donkey Kong (aż dziw, że Kenta kojarzy) to poniżej zobacz zajawkę do tej gry, niegdyś mega popularnej, na 8 bitowy Commodore C-64.

Bez tego, oczywiście można wysłuchać utworu, ale jeśli chcesz skumać całościowo, to trzeba zwrócić na to uwagę. Zamiłowanie do dźwięków z gier 8 bitowych jest dość popularne w muzyce retro,a za taką właśnie uważa swoje kompozycje DISCHAAAGEEE. A jeśli przyjżymy się liście jego inspiracji, to co słyszymy zdaje się już oczywiste: Talking Heads, New Order, LCD Soundsystem, Grace Jones, Iggy Pop. Utwór pochodzi z EP Harensch Skirt (2020).

Kenta mówi o sobie, że ma ekstremalny body language i krzyk! Faktycznie wygibasy i darcie paszczy wychodzi mu całkiem spoko. Może ten ekstra-ekstrawertyzm wynika z tego bycia zupełnie samemu na scenie. Chęć zapełnienia przestrzeni. Bo o ile słuchanie muzyki Kenta sprawia wiele radochy, to już oglądanie występów jakoś napawa mnie smutkiem.

Pół człowiek, pół KORG!

Elektorniczne gadżety firmy KORG są podstawą twórczości DISCHAAARGEEE. W notce prasowej pisze: „komponuję za pomocą gadżetów KORG’a”. Może liczy na to, że zostanie endorserem firmy?

Chyba nie do końca rozumiem japońską muzykę i kulturę. Nie do końca rozumiem taką ekspresję, ale ten młody chłopak w jakiś sposób przykuł moją uwagę. Może to tytuł piosenki, może sentyment do gier na C-64, a może, po prostu, warto czasami posłuchać czegoś co się nie mieści w znanym nam kanonie.

DISCHAAAGEEE - "DONKEY KONG BEACH PARTY" - PÓŁ CZŁOWIEK PÓŁ KORG
Kenta Uchida – DISCHAAAGEE

DISCHAAAGEEE „Donkey Kong Beach Party” zaliczam do ewenementów muzycznych, którym chętnie będę się przyglądał. Nigdy nie wiadomo co z tego wyniknie.

Pozdrawiam

Pan Winyl

Sociale Dischaaageee:

Polecane wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: