DRUIDES „RUSAŁKA” – FOLK GRUNGE - PAN WINYL

DRUIDES „RUSAŁKA” – FOLK GRUNGE

Druides na singlu Rusałka łączy folk z grunge’m. Brudne, mocne riffy i ludyczna tematyka. Ten singiel w wersji radio edit jest drugim po Przepis na broń, który promuje album wydany w 2019 roku pt.: Prius.

POSŁUCHAJ ALBUMU W STREAMMINGACH

Zespół w tej chwili to jedna osoba. Frontman, założyciel i gitarzysta – Wojciech Rozmarynowicz. Mieszka w Czersku, tam też komponuje i nagrywa. Jest mega płodnym artystą. Dzięki temu, że poświęcił życie muzyce, tworzy nieustannie od wielu lat.

W wyniku tej pracy powstał album Prius, a także dwa kolejne. W tej chwili czekają na profesjonalne sesje nagraniowe. I już byśmy się z nimi witali, gdyby nie pandemia. Wojtek ofiarnie co roku wyjeżdżał za granicę, aby pracować. Za zarobione pieniądze nagrywa i produkuje płyty. W tym roku, póki co to niemożliwe. Czekamy zatem na rozwój sytuacji.

Pisanie piosenek przychodzi Wojtkowi łatwo. Ma mnóstwo historii do opowiedzenia, tych z życia jak i tych alegorycznych.

DRUIDES "RUSAŁKA" - FOLK GRUNGE
Wojciech Rozmarynowicz (Druides)

Rusałka to rockowo-ludyczna opowieść o miłości. W zależności od regiony za rusałki uznawano duchy dziewcząt, które zmarły przed zamążpójściem, a gdzie indziej, za duchy poronionych dzieci. Jakby nie patrzeć najczęściej były przedstawiane jako piękne, nagie dziewczęta. Niestety zabawy z nimi źle się zazwyczaj kończyły. W piosence Druides, można się doszukać głębokiego pragnienia miłości, nawet za cenę życia.

POSŁUCHAJ SINGLA W STREAMINGACH

Singiel pochodzi z albumu Druides, który Wojtek wydał własnym sumptem. Album możesz nabyć na www.chodzasluchy.com

Sociale Druides:

Polecam

Pan Winyl

Powiązane artykuły na blogu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: