EEMEE / LUSHY [WYWIAD] - PAN WINYL

EEMEE / LUSHY [WYWIAD]

Cześć! Niedawno prezentowałem Wam singiel „World Of Yours” zespołu Lushy!, w którym gościnnie zaśpiewał EEMEE. Na temat pięknej tej pieśni przeczytacie tu! A teraz zapraszam Was na wywiad z zespołem:

Pan Winyl: Jak doszło współpracy Lushy i Eemee?

EEMEE / LUSHY: Bardzo prosta sprawa, chłopaki z Lushy zaplanowali EP na którym do każdej piosenki zaproszą innego wokalistę. Z taką informacją dostałem link do instrumentala a koniec wiadomości brzmiał: „Daj znać czy jesteś zainteresowany i miłego!” Odpisałem tylko „Wchodzę w to”. Muzyka była wspaniała, w stylistyce bliskiej mojemu sercu. Wystarczyło tego nie zepsuć (śmiech). 

Pan Winyl: Z Wałbrzycha do Wrocławia i to całe trio? Co to za eskapizm? 

EEMEE / LUSHY: (śmiech) Na całe szczęście Wrocław jest mekką wielu ludzi z południowo-zachodniej Polski, którzy przyjeżdżają tu na studia, a ci wrażliwi szybko odkrywają kulturalny i artystyczny potencjał tego wspaniałego miasta. Znam z autopsji. Bądź co bądź to w Wałbrzychu Konrad, Mateusz i Jerzy poznali się i stawiali swoje pierwsze muzyczne kroki jeszcze za małolata.

[…] wrażliwi szybko odkrywają kulturalny i artystyczny potencjał tego wspaniałego miasta.

O Wrocławiu

Pan Winyl: Największe Wasze inspiracje pozamuzyczne? Co Was pcha do tego by tworzyć?

EEMEE / LUSHY: Lubimy dobre kino. Osobiście podziwiam wyrazistych reżyserów takich jak Tarantino czy Wes Anderson. Bodźców do tworzenia nie brakuje też w naszej codzienności, ludzie i ich historie popychają nas do nowych kompozycji. Tekst do „World of Yours” powstał na bazie moich obserwacji społecznych.

lushy eemee world of yours
Lushy! feat. EEMEE „World of yours”

Pan Winyl: Przyznać się proszę, kto nie ma i dlaczego kolekcji płyt winylowych?!!!

EEMEE / LUSHY: Chciałbyś! Zabawna historia jest taka, że Jerzy ma już dość poważną kolekcję płyt natomiast ciągle nie ma gramofonu. Liczę, że jego bliscy przeczytają ten wywiad i zreflektują się przy najbliższych urodzinach. (śmiech)

Pan Winyl: Koncerty, koncerty, koncerty? Przygotowaliście jakąś wiosenno-letnią trasę?

EEMEE / LUSHY: Mamy wielką nadzieję, że jakaś minitrasa za jakiś czas się wydarzy, ale póki co zarówno mój projekt EEMEE jak i Lushy! są na etapie, gdzie odkrywamy swoje kompozycje i staramy się by poprzez media zarówno tradycyjne jak i społecznościowe nasza muzyka docierała jak najdalej. EPki Lushy możecie się spodziewać w czerwcu, a u mnie trwają równolegle prace nad 4 nowymi utworami. 

Najbliższy koncert w moim wykonaniu przypada 25. maja we Wrocławskiej Nietocie. Zdradzę, że zaprosiłem kolegów z Lushy na wspólne wykonanie „World of Yours”. Zapraszamy zatem niebawem do Wrocławia!

Pan Winyl: Piosenka, której słuchasz teraz… to?

EEMEE / LUSHY: Aktualnie na nowo odkrywam Pogodno, kopalnia inspiracji. „Tak to teraz” i „Studio ziew” to moje ulubione numery.

Pan Winyl: Co to jest NFT? 😀

EEMEE / LUSHY: Jesteśmy kolesiami, którzy grają niszowe indie – wiadomo, że nie nadążamy za nowościami 

Pan Winyl: Dziękuję!

Sociale Lushy!

Sociale EEMEE

Pozdrawiam

Agnieszka Protas


Jeśli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi kawę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: