ESKAUBEI & TOMEK NOWAK QUARTET „MUZYCZNY TYRMAND” JAZZ W KOLOROWYCH SKARPETACH - PAN WINYL

ESKAUBEI & TOMEK NOWAK QUARTET „MUZYCZNY TYRMAND” JAZZ W KOLOROWYCH SKARPETACH

Jeśli nie znacie twórczości Pana Leopolda Tyrmanda, to teraz już nie macie wymówki! Nawet jeśli nie lubicie czytać! Rok 2020 jest rokiem tego pisarza. Eskaubei & Tomek Nowak Quartet uczczą ten fakt projektem pt.: Muzyczny Tyrmand.

Kto zna choć pobieżnie życiorys Leopolda Tyrmanda, ten wie, że był artystą o wybitnym talencie pisarskim. Świetnie pisał o zjawiskach literackich, teatralnych jak i sportowych. Ale przede wszystkim był wolnym duchem, spacerującym po ulicach Warszawy w kolorowych skarpetkach, gdy cały koloryt życia wymazała komunistyczna propaganda. Z którą, nomen omen, sam miał chwilowy romans.

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet wypuszczą cztery premierowe utwory (pierwszy już jest). Na pierwszy ogień poszedł kawałek Nic na pewno, który jest muzyczną interpretacją książki pt.: 7 dalekich rejsów. Za wizualną stronę wideo odpowiada Kuba Kowalski. Całością graficznie zaopiekował się Kamil Jaczyński.

Każdemu z utworów będzie też towarzyszył podcast, w którym artyści opowiedzą o procesie powstawania piosenek, a także o inspiracji twórczością pisarza.

EiTNQ do tego muzycznego wydarzenia zaprosili specjalnych gości: w Nic na pewno wystąpił raper Procentee, a w nadchodzących: 30/08 – utwór inspirowany powieścią Zły, gościnnie wystąpi Afrojax, 30/09 – na podstawie Dzienników 1954, pojawi się Eldo. Ostatni, zamykający utwór będziecie mogli usłyszeć 30/10. Kawałek odnoszący się do powieści Filip wykona zespół bez gości.

ESKAUBEU & TOMEK NOWAK QUARTET "MUZYCZNY TYRMAND" JAZZ W KOLOROWYCH SKARPETACH
ESKAUBEU & TOMEK NOWAK QUARTET

Ten projekt jest świetnym wstępem do jazzu i do literatury Tyrmanda. Pan Leopold, tak myślę, dziś słuchałby tych nagrań z wielkim uśmiechem i uznaniem. Fantazja, lekka doza nonszalancji i piękna muzyka. Podoba mi się sentymentalna warstwa tego utworu, która kontrastuje ze współczesnym rapem.

Tyrmandowski rok skończy się w bardzo dobrym klimacie i mam nadzieję, że ten projekt sprawi, że spora część słuchaczy sięgnie po książki Pana Leopolda.

Polecam

Pan Winyl

Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Pozdrawiam

Pan Winyl

Sociale zespołu:

Polecane treści:

https://panwinyl.pl/2020/07/21/fickle-vibe-kolorowe-dzwieki/
https://panwinyl.pl/2020/07/07/ars-latrans-orchestra-sakuran-bass-astral-x-igo-hyper-son-i-inny/

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *