GOLDENBLACK VINYL™ DAGADANA „MERIDAN 68” PO RAZ PIERWSZY NA WINYLU, EDYCJA LIMITOWANA 100 SZTUK - PAN WINYL

GOLDENBLACK VINYL™ DAGADANA „MERIDAN 68” PO RAZ PIERWSZY NA WINYLU, EDYCJA LIMITOWANA 100 SZTUK

Cześć Kochani Ludzie Muzyki!

Marzenia spełnione

Rok 2023 to rok, w którym spełniają się moje winylowe marzenia. Po pierwsze – ukazała się w tym roku moja „Książka o winylach„, której nakład właśnie się skończył (ebook możesz nabyć tu) i wraz z moją spółka POLVINYL tłoczymy winyle!

Mamy za sobą kilka tłoczeń, między innymi Kult „XLI” oraz Karolak Piano Trio „Moontag”. Jednak nie na tym kończą się moje marzenia! Zamarzyło mi się też wydawać płyty zespołów, artystów i artystek, których płyty chciałbym mieć na swojej półce.

Marzenia spełniane

Jestem fanem jakości, kocham doświadczać dźwięku, doznawać muzyki. Nie wystarcza mi słuchanie piosenek. Produkcja muzyczna oferuje dużo więcej niż melodię i rytm. Jest jeszcze głębia, cała paleta barw i tonów, jest przestrzeń, jest w końcu ileś tam planów, na których wydarzają się muzyczne historie.

GOLDENBLACK VINYL™ DAGADANA "MERIDAN 68"

Dagadana

Z Dagą Gregorowicz poznaliśmy się kilka lat temu, gdy byłem uczestnikiem Tak Brzmi Miasto Inkubator. Daga jest współzałożycielką wraz z Daną Vynnytską zespołu. Zespół, jak łatwo się domyślić, nazwę wziął z imion Dagi i Dany. W skład później weszli jeszcze Mateusz Pospieszalski i Bartosz Nazaruk.

15 lat

Przez piętnaście lat istnienia zespół Dagadana łączy kultury ukraińską i polską, wyznaczając nowe szlaki poprzez jazz, elektronikę oraz bogactwo world music. Narodziny zespołu datują na rok 2008, kiedy to Daga Gregorowicz z Polski oraz Dana Vynnytska z Ukrainy postanowiły stworzyć muzyczne mariaże. Dziś oblicze Dagadany ukazuje się jako kwartet, który niejednokrotnie poszerza swoje granice o sekcje dęte lub nawet całe symfoniczne orkiestry.

Glastonbury Festival

Roku 2019 Dagadana stanowił bezsprzecznie wyjątkowy punkt na muzycznej mapie Polski i Ukrainy. Wtedy jako jedyny zespół z tych dwóch krajów zajął zaszczytne miejsce na prestiżowej scenie Glastonbury Festival, jednym z najważniejszych festiwali muzycznych na skalę globalną. Choć zespoły takie jak Dagadana to rzadkość w światowym przemyśle muzycznym, to jednak ich nazwa pojawiła się w amerykańskim National Geographic, które nie omieszkało podkreślić wyjątkowości twórczości formacji.

Kraje i kontynenty, kopalnie i tratwy

Ponad trzydzieści krajów to tylko część globtroterskiejpodróży Dagadany. Znajomość ich niewyczerpanych dźwiękowych źródeł przekraczało granice kontynentów, zagoszczono na festiwalach w Ameryce Południowej, a także podczas licznych tournée w sercu Chin. Nieprzeciętny charakter zespołu podkreśla fakt, że jego koncerty to nie tylko pełnowymiarowe sale koncertowe, lecz także nietypowe przestrzenie – od tratw na wodach, przez kopalnie, aż po pustynne horyzonty. Dagadana nieustannie pokazuje, że muzyka nie zna granic ani ograniczeń, otwierając nowe bramy do dźwiękowego spektrum.

Meridian 68 – album wielu połączeń, wielu płaszczyzn

“Meridian 68” to wyjątkowa płyta polsko-ukraińskiego zespołu Dagadana, która połączyła cztery kultury: polską, ukraińską, mongolską i chińską. Na krążku grupa zwraca się w stronę świeżych interpretacji ponadczasowych utworów muzyki ludowej, które brzmią unikalną fuzją jazzu, etno i elektroniki.


Na krążku znalazły się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski, ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, usłyszeć tu można mongolską poezję a także jeden wyjątkowy utwór nagrany po chińsku wspólnie z mongolsko-chińskim zespołem North Lab. “Meridian 68” był nominowany do nagrody “Fryderyk” w kategorii Album Roku: Muzyka Korzeni.

Co to jest GOLDENBLACK VINYL™

To płyta winylowa, która posiada Cyfrowy Certyfikat Autentyczności, w którą przelaliśmy całą naszą pasję do jakości dźwięku. Nawiązaliśmy współpracę z mistrzami winylowego masteringu, nacinania matryc DMM i tłoczenia, aby oddać całe piękno muzyki stworzonej przez artystów i producentów w studio. To winyl w najlepszej jakości zarówno audio jak i poligrafii, dodatkowo połączony z nowoczesną technologią jaką jest blockchain, która pozwala na niespotykane do tej pory w kolekcjonowaniu możliwości.

Specyfikacja:

 • Płyta winylowa GOLDENBLACK VINYL™
 • 2 LP, 45 RPM, 180 gram
 • Matryca DMM nacięta w Pauler Acoustics na maszynie Neumann VMS-82
 • Pudełko zaprojektowane specjalnie dla tego wydania z książeczką 16 stron i czterema grafikami
 • Cyfrowy Certyfikat Autentyczności
GOLDENBLACK VINYL™ DAGADANA "MERIDAN 68"

Co to jest Cyfrowy Certyfikat Autentyczności?

Cyfrowy Certyfikat Autentyczności to coś więcej niż tylko certyfikat, że Twoja płyta jest oryginalna. To token NFT zakodowany w bezpiecznym i nienaruszalnym rejestrze danych przy użyciu technologii blockchain. Jest nierozerwalnie związany z Twoim winylem, poświadcza on również to, że Twój numer płyty, to naprawdę ten, który w tej kolejności wyszedł spod maszyny tłoczącej (mój numer 1 to naprawdę numer 1 a nie tylko, numerek na pudełku). Cyfrowy Certyfikat Autentyczności jest też potwierdzeniem zaangażowania w projekt. Poświadcza na przykład od kiedy kto jest fanem i słucha danego zespołu (teraz masz wreszcie dowód na to, że “słuchasz ich zanim byli sławni”). To też plik PDF, który możesz pobrać i wydrukować, na którym znajdziesz numer CCA zakodowany w sieci blockchain oraz wszystkie potrzebne metadane dotyczące wydania, zespołu, produkcji, masteringu, przygotowania matryc, tłoczenia oraz kolejności produkcji z datą i godziną produkcji.

Co to jest GOLDENBLACK DIGITAL VINYL™ ?

Jest to cyfrowy zapis zgrany bezpośrednio z matki DMM w studio nacinającym matryce. Niezwykle wrażliwa i precyzyjna igła podłączona do najwyższej jakości sprzętu audio podczas zgrywania podąża bezpośrednio za diamentowym nożem tnącym. Dzięki temu otrzymujesz zapis dźwięku nieskażonego żadną z późniejszych obróbek (taką jak galwanizacja czy tłoczenie). Nowością w świecie cyfrowych plików jest wykorzystanie technologii blockchain i opartego na niej rozwiązania NFT. Dzięki nim możesz posiadać taki plik cyfrowy tak samo jak posiadasz płytę winylową. Ale to nie wszystko – jeśli kupiłeś GOLDENBLACK DIGITAL VINYL™ w przedsprzedaży, to adres Twojego kryptowalutowego portfela zostanie zapisany w tym pliku, raz na zawsze udowadniając, że byłeś jego pierwszym nabywcą.

Specyfikacja:

 • Pliki Audio Hi-Res skopiowane bezpośrednio z matrycy DMM
 • Przetworzone za pomocą wkładki EMT PURE BLACK, przedwzmacniacza EMT JPA 66 i przetwornika analogowo/cyfrowego LAVRY AD 122-96 MX
 • Jakość pliku: 24bit-96kHz (2fs)
 • Digitalizacja dokonana w Pauler Acoustics
 • Certyfikat posiadania cyfrowej wersji albumu
 • Książeczka w formacie PDF
 • 5 NFT grafik związanych z albumem
 • The Simples Music: Dagadana (4 NFT)
 • Dostęp do strefy download i bonusowych materiałów
GOLDENBLACK VINYL™ DAGADANA "MERIDAN 68"

Co to jest The Simples Music: Dagadana?

To stworzona przez Konrada Kirpluka specjalnie dla albumu “Meridian 68” kolekcja słynnych digitalowych naklejek, które są jednocześnie tokenami NFT. Konrad Kirpluk od 2013 roku tworzy The Simples i ma na swoim koncie współpracę z tak znanymi markami na świecie jak Nike, FootLocker czy Blizzard – co czyni jego twórczość bardzo popularną i pożądaną w świecie Web3.

GOLDENBLACK VINYL™ DAGADANA "MERIDAN 68" the simples dagadana

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to możesz mi postawić kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze: 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *