IRVING AZOFF – ROCK N’ ROLL OF FAME 2020 – PRZEKAZ DLA MŁODYCH ARTYSTÓW I MANAGERÓW. - PAN WINYL

IRVING AZOFF – ROCK N’ ROLL OF FAME 2020 – PRZEKAZ DLA MŁODYCH ARTYSTÓW I MANAGERÓW.

Rock N’ Roll Hall Of Fame to muzeum w Cleveland w Ohio, USA. Zostało otworzone w tym mieście, ponieważ statystycznie najwięcej rockowych muzyków pochodzi właśnie stamtąd. Muzeum co roku wprowadza do Sali Sław kolejnych artystów. Żeby tam się dostać musi minąć przynajmniej 25 lat od debiutanckiej płyty. Nie trzeba dodawać, że muszą to być osoby, które miały znaczny wpływ na rozwój gatunku. Co roku do Sali Sław wprowadza się artystów, pionierów nowych gatunków, muzyków studyjnych, ale też producentów. Takich jak Irving Azoff. Hall Of Fame istnieje od 1986 roku.

Irving Azoff to zasłużony dla rockowego świata manager, przede wszystkim związany z grupą The Eagles. Album „The Greatest Hits (1971-1975)” znajduje się na 6 miejscu najlepiej sprzedających się albumów wszechczasów, ponad 40 milionów sprzedanych płyt! No to myślę, że warto Pana Irvinga Azoffa posłuchać, co ma do powiedzenia młodym artystom i managerom. Najważniejsza treść zaczyna się o 01:10:

Jeśli angielski nie jest Twoim drugim językiem, to poniżej moje tłumaczenie. Starałem się jak najdokładniej oddać to co powiedział. Jeśli macie jakieś uwagi co do tłumaczenia, to piszcie w komentarzach:

Irving Azoff dla artystów i managerów: (od 1:10): „Branża muzyczna znalazła się na skrzyżowaniu. Czas łamać zasady! Same się nie złamią. Jeśli jesteś młody artystą (albo managerem – przyp. Pan Winyl ) i mogę dać Ci jakąś poradę to: bądź odważny! Staraj się być właścicielem jak największej ilości praw! Polegaj tylko na sobie. Chroń własność intelektualną za wszelką ceną! Wybierz dłuższą drogę. Niczego i nikogo się nie bój! Obiecuję Ci, że to się opłaci. „

Irving Azoff
IRVING AZOFF DLA ARTYSTÓW
Irvin Azoff ze statuetką Rock N’ Roll Hall Of Fame

Mój komentarz:

W tej krótkiej wypowiedzi Irving Azoff dla artystów i managerów zawarł wszystko to, co jest bliskie mojemu sercu i co staram się doradzać wszystkim artystom, z którymi współpracuję: twórz własną platformę, własny fan club, fanbase. Nie porównuj się, nie bój się łamać zasady, które rzekomo obowiązują. Bądź odważny! Rób rzeczy tak jak chcesz i nie bój się ich pokazać, dążyć do tego, żeby wydobyć z siebie swój własny dźwięk. Nie idź na skróty, ważny jest proces a nie tylko sukces. Bądź dobry dla ludzi, z którymi pracujesz, staraj się nawiązywać jak najszersze współprace oparte na pomocy. Przede wszystkim bądź rozsądny i mądry, a także pokorny. Oczywiście nie gwarantuje to sukcesu (a co go gwarantuje?), ale powtórzę słowa Pana Azoffa: „Obiecuję Ci, że to się opłaci.”

Po wystąpieniu Pana Irvinga Azoffa zacząłem zadawać sobie pytania: czy ja chcę poznawać branżę, czy może chcę ją kreować? Co zrobić, żeby było nam artystom i managerom (młodym, starszym) lepiej? Co robić, żeby mieć wpływ? Jaki? Czy to możliwe? Jak myślicie?

Pozdrawiam

Polecane treści:https://panwinyl.pl/2020/01/09/jak-wydac-plyte-cd-zeby-ludzie-chcieli-ja-kupic/

Komentarze: 7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: