JARZĄBEK-JURKIEWICZ -„KRÓLESTWO” NIEZALEŻNE [PREMIERA] - PAN WINYL

JARZĄBEK-JURKIEWICZ -„KRÓLESTWO” NIEZALEŻNE [PREMIERA]

Lubię mieć okazje żeby pisać o takich artystach jak Adam Jarząbek i Jarek Jurkiewicz. Duet gra od 2013 roku, ale dopiero teraz mamy okazję posłuchać ich autorskiej muzy na płycie.

JARZĄBEK-JURKIEWICZ -"KRÓLESTWO"
Od lewej: Jarosław Jurkiewicz, Adam Jarząbek

Z Jarkiem poznaliśmy się bliżej na burgerze w Krakowie, podczas wypadu „na miasto” gdy nas na chwilę zwolnili z campu organizowanego dla artystów i managerów przez TBM. To był rok 2019.

Od tamtej pory rozmawiamy od czasu do czasu i cieszę się, że nastał moment w którym mogę trochę Wam o duecie opowiedzieć. Ich muzyka to połączenie folku, rocka, jazzu i poezji. Panowie są zaprawieni w koncertowych bojach, bo grają ich nawet kilkadziesiąt w roku (w czasach przedpandemicznych). Mają wierną publiczność, co jest zrozumiałe, gdy posłucha się ich muzyki. Można się z tymi „typami” zakumplować, bez wątpienia są dobrym materiałem na wielogodzinne nocne nasiadówy.

„Królestwo” to trzeci singiel promujący trzeci album Adama i Jarka pt. „Rezonując”. Autorem tekstu „Królestwa” jest Jarek, po raz pierwszy w roli autora tekstu. Dwie pierwsze płyty były „coverami” piosenek Jaromira Nohavicy.

Słuchając nowego singla „Królestwo” dobrze się bawiłem. Co się dzieje w głowach i sercach panów, którzy spotykają się na „wódeczce” czy „piwku”. Jak umieją zdobywać świat, rozwiązywać nierozwiązywalne problemy, stwarzać zupełnie nową rzeczywistość, w której są królami. Panowie Jarząbek i Jurkiewicz zapraszają do stolika… nie tylko panów!

Myślę, że to w przypadku duetu Jarząbek-Jurkiewicz, to świetny manewr, że płyta nie znajdzie się od razu w streamingu. To muzyka, której nie da się po prostu „wrzucić na plajkę”. To muzyka, która oczekuje słuchacza oczekującego czegoś więcej.

Polecam

Pan Winyl

Album

„Rezonując” to będzie wydarzenie. Duetu nie znajdziecie na festiwalach, konkursach, przeglądach. Panowie idą własną ciężką i odwiedzają miejsca odległe i zapomniane. Niosą ze sobą swoją pieśń tym wszystkim, którym chce się zatrzymać, posłuchać, pomyśleć… pogadać.

No to czekamy na album! A piosenka znajduje się już na Pan Winyl’s Playlist:

Pozdrawiam

Pan Winyl

Jarząbek-Jurkiewicz w internecie:

Polecane treści:

https://panwinyl.pl/2020/10/11/pod-prad-sprawy-damsko-meskie-cieszymy-sie-z-kazdej-tupiacej-nozki/
https://panwinyl.pl/2020/10/09/jest-juz-za-pozno-stare-dobre-malzenstwo-nuce-przy-goleniu-3/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *