LITTLE SIMZ – „SOMETIMES I MIGHT BE INTROVERT” - PAN WINYL

LITTLE SIMZ – „SOMETIMES I MIGHT BE INTROVERT”

„Sometimes I Might Be Introvert”

to czwarty studyjny album brytyjskiej raperki i autorki tekstów Little Simz, wydany 3 września 2021 roku. Ta dwupłytowa, żółto-czerwona wersja winylowa albumu to prawdziwa gratka zarówno dla kolekcjonerów winyli, jak i fanów nowoczesnego hip-hopu.

LITTLE SIMZ - "SOMETIMES I MIGHT BE INTROVERT"
front okładki

Album prezentuje szerokie spektrum gatunków muzycznych, z głębokim korzeniem w hip-hopie. Little Simz zręcznie łączy tradycyjne elementy gatunku z eksperymentalnymi brzmieniami, takimi jak R&B, soul, jazz, czy nawet orkiestrowymi aranżacjami.

Na „Sometimes I Might Be Introvert” możemy usłyszeć produkcje autorstwa utalentowanego Inflo, który wcześniej współpracował z takimi artystami jak Michael Kiwanuka czy Tom Misch. Jego wpływ na kształt albumu jest niezaprzeczalny, a każda ścieżka emanuje świeżością i innowacyjnością. Inflo zdecydowanie pozostawia swoje niepowtarzalne piętno na tym wydawnictwie, a jego wcześniejsze prace również zasługują na uwagę kolekcjonerów/ek winyli.

Koncepcja albumu oscyluje wokół introspekcji i życiowych rozważań Little Simz, co można zauważyć już po przeczytaniu tytułu. Raperka daje nam szereg szczerych, pełnych emocji utworów, które dotyczą jej dzieciństwa, rodziny, tożsamości oraz relacji z otaczającym ją światem. Wszystko to opakowane jest w wyszukane, pełne detali teksty, które pozostawiają miejsce na interpretację słuchaczy.

3 najważniejsze utwory na płycie:

  • „Introvert” – otwierający album utwór, w którym Little Simz dzieli się swoimi rozważaniami na temat samotności i niepewności jakie towarzyszą zmianom w życiu.
  • „Woman” – utwór, który celebruje siłę i wyjątkowość kobiet. Wraz z gościnnym udziałem Cleo Sol, Little Simz opowiada o swoim postrzeganiu kobiecości, oddając hołd inspirującym kobietom, zarówno w jej życiu osobistym, jak i na świecie. Utwór ten podkreśla jej więź z matką i siostrą, które są ważnymi postaciami w jej życiu.
  • „I Love You, I Hate You” – poruszający utwór, w którym artystka opowiada o skomplikowanej relacji z ojcem. Jest to szczera refleksja nad tym, jak jego postępowanie wpłynęło na jej życie, zarówno w kontekście emocjonalnym, jak i artystycznym. Utwór ten stanowi swoisty terapeutyczny sposób radzenia sobie z trudnymi uczuciami.

Inflo, producent płyty

Inflo, brytyjski producent muzyczny i kompozytor, znany jest ze współpracy z wieloma utalentowanymi artystami. Jego prace z Michael Kiwanuka są szczególnie istotne, zwłaszcza album „KIWANUKA” z 2019 roku. Płyta ta zdobyła dużo uznania krytyków i fanów, a także otrzymała prestiżową nagrodę Mercury Prize w 2020 roku. „KIWANUKA” to doskonała propozycja dla kolekcjonerów /ek winyli, łącząca elementy soulu, folku i rocka, a także orkiestrowe aranżacje.

Inne ważne albumy wyprodukowane przez Inflo::

  • „Grey Area” (2019) – Little Simz: Ta płyta jest poprzedniczką „Sometimes I Might Be Introvert” i również cieszy się dużym uznaniem. „Grey Area” zdobyła nominację do Mercury Prize w 2019 roku.
  • „Love & Hate” (2016) – Michael Kiwanuka: Drugi album studyjny artysty, również wyprodukowany przez Inflo. Płyta ta przyniosła Kiwanuce międzynarodowe uznanie i zdobyła liczne nominacje, w tym do Brit Awards i nagród MOBO.
  • „Not Your Muse” (2021) – Celeste: Debiutancki album brytyjskiej piosenkarki, który zdobył pierwsze miejsce na brytyjskiej liście albumów i otrzymał nominację do Mercury Prize.

Dla kolekcjonera/ki winyli, prace Inflo z Little Simz i Michael Kiwanuka mogą stanowić ważne pozycje, pokazujące różnorodność i innowacyjność współczesnej muzyki brytyjskiej.

Sociale Pana Winyla:


Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to możesz mi postawić kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *