LUSHY! FEAT. EEMEE „WORLD OF YOURS” [PREMIERA / AUDIO / WIDEO] - PAN WINYL

LUSHY! FEAT. EEMEE „WORLD OF YOURS” [PREMIERA / AUDIO / WIDEO]

Dziś będzie zupełnie inaczej, bo i piosenka jest wyjątkowa! Lushy! i EEMEE „World Of Yours” to utwór, który od pierwszych chwil mnie dotknął. Dziś opowiem Wam o tej piosence używając jej własnych słów!

Lushy! feat. EEMEE „World Of Yours” wokal i słowa: EEMEE Szymon Paduszyński
muzyka: LUSHY!

Zwrotka pierwsza

I go back to the drawing board
Honestly I’m sick of treacherous kissing
If the drop drills rock
And the rock’s my mind
Carefully choose to whom I listen

To ma znaczenie czego i kogo słuchamy! Rany! Jak ja się z tym zgadzam. Mam ponad czterdzieści lat, a ciągle mi dzwonią w uszach słowa, które kiedyś mnie zraniły. Moc słów jest potężna. Myślę, że powinniśmy się uczyć słuchać, nie tylko jak słuchać, ale też czego słuchać.
Gdy byłem młodszy, byłem bardziej beztroski. Nie interesowało mnie zupełnie, to jakie treści wyśpiewują artyści i artystki. Czy oni śpiewają z miejsca bólu czy radości, melancholii czy refleksji? Dają życie, czy je zatruwają. To świetne porównanie umysłu i kropli drążącej skałę.

Gdybym mógł się cofnąć w czasie i dać sobie jakąś radę, to byłby to jedna z tych , złotych „ostrożnie wybieraj to czego słuchasz!”.

LUSHY  EEMEE "WORLD OF YOURS"

Refren

In the world of yours
Do you still remember to love and not to blame
In the world of yours
Are you one to break or one to forge the chain
In the world of yours
Just as always trying to be sane along the way

EEMEE naprawdę mocno celuje w tym tekście. Jest prosty i poetycki. Tak jak lubię. W lot łapię o „co artysta miał na myśli”. W piosence to takie ważne, przynajmniej dla mnie, żeby się za bardzo nie głowić nad sensem, ale rozkoszować się rozwikłaniem zagadki w nim ukrytej.

Kim jestem w moim życiu? Czasami lekka formuła piosenkowa, tak jak w tym przypadku, może powodować, że słuchacz prześliźnie się przez tę piosenkę na playliście bardzo lekko. Nie zatrzyma się, nie wsłucha. A tutaj w tych rockowych tiulach, kryje się takie głębokie przesłanie. Czy jestem tym, kto łączy, czy może tym, przez którego pęka łańcuch!

Zwrotka druga

A blessing in disguise
Is that wise men are not afraid of turnabout
And I believe there are enough of them to speak loudly for the generation to come

Od razu nasuwa mi się skojarzenie z tekstem :

Lecz ludzi dobrej woli jest więcej

i mocno wierzę w to,

że ten świat

nie zginie nigdy dzięki nim.

Czesław niemen „Dziwny Jest Ten Świat”

To naprawdę zależy od nas, od tego na co nastawiamy ucho, czym karmimy nasze oczy! Czy jest miejsce jeszcze na słuchanie mądrych ludzi? A może już wszyscy jesteśmy mądrzy, bo „kumamy o co chodzi”. Czy na tym, co tworzymy dziś, będą się mogły oprzeć kolejne pokolenia, czy pozostawiamy ich samych sobie? Szczęście w nieszczęściu, że jest EEMEE i Lushy! ze swoją piosenką „World Of Yours”!

Muzyka

Delikatna i pełna kompozycja. Świetny wokal EEMEE wpasowuje się w tę „wrażliwą naturę”. Tak jak napisałem wcześniej, tiulowy rock, ale z mocnym przekazem. Trio Jerzy Akerman, Konrad Karolczyk i Mateusz Rup klasyczne rockowe trio wyczarowuje dla nas dźwięki spoza kanonu. Jest w tej muzyce wyraźna wrażliwość na warstwę tekstową. Bardzo mi się to podoba.

Jestem ciekaw, czy moja „recenzja” przypadnie panom do gustu? Nie wiem nawet, czy moja interpretacja jest „właściwa”, czy jest jakaś poprawna? Ciekawi mnie też, czy EEMEE i chłopaki z Lushy! spodziewali się takiej reakcji, a może innej? Sprawdźmy czy się odniosą do tego w komentarzach!

Jedno jest pewne, warto śledzić to trio z Wrocławia i na pewno warto patrzeć na dalsze poczynienia EEMEE!

W przyszłym tygodniu zapraszam Was na wywiad zespołem!

Piosenka znajduje się na Playliście Pana Winyla TOP11

Sociale EEMEE

Sociale LUSHY!

https://panwinyl.pl/2022/04/08/pierwsze-polskie-nft-muzyczne-muzaman-i-swiernalis/

Komentarze: 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: