MUZAMAN „EMOTIONS”[PREMIERA, 3.0] - PAN WINYL

MUZAMAN „EMOTIONS”[PREMIERA, 3.0]

A to było tak! Agnieszka Protas, którą kochacie za jej serię Subiektywny Leksykon Płyt, Które Warto Mieć była w Toruniu na FAME 2021! Pisała o tym festiwalu w swojej relacji i tam tylko wspomniała występ artysty o pseudonimie Muzaman. Jakiś czas temu, tenże Muzaman zadzwonił do mnie i zapytał o współpracę. Zaczęliśmy niewinnie od warsztatu pozycjonującego, który poprowadziłem z Panią Winylową, a skończyło się tak, że nasza współpraca rozciągnęła się aż na obszar nowego Internetu, czyli Web 3.0. Dziś prezentuję Wam (trochę po czasie) premierowy singiel Muzamana „Emotions”, zapowiadający EP „Sztuki Auidowizualne”:

Muzaman?

Pod tym pseudonimem kryje się Przemysław Fryc. Z pochodzenia Lublinian, a obecnie mieszkający w Warszawie czołowy polski beatboxer. Ostatnio proponując komuś odsłuch jedno materiału, usłyszałem: „nie beat box, to nie dla nas”. Musiałem szybko zareagować! – Nie to nie taki beatbox z podziemia, ale to zawodowe piosenki. „Piosenki?, a to pokaż” i udało się!

MUZAMAN "EMOTIONS" Przemysław "Muzaman" Fryc
Przemysław „Muzaman” Fryc

Beatboxowe piosenki?

Muzaman „Emotions” to, można tak powiedzieć, instrumentalny numer. Co prawda do jego powstania przyczyniły się dźwięki wydawane „paszczą” Muzamana, ale nie określilibyśmy ich mianem słów. Muzaman, ma aspirację, do wyciągnięcia beatboxu z wąskiego, niszowego regiony na przedmieściach hip-hop’u. Myślę nawet, że jego występ na FAME 2021 w Toruniu był dla wielu osób zaskoczeniem. Przemek ma chęć i odwagę pokazać nam beatbox z innej strony!

Muzaman „Emotions”

Najlepiej jak Muzaman sam o tym opowie:

“Emotions” – czyli singiel zapowiadający debiutancką EP “Sztuki audiowizualne”, która wyprodukował Muzaman. Utwór ten jest przejściem przez burzę emocji, którą odczuwał twórca w trakcie trwania ciężkiego lockdownu w Polsce i kiedy to powstał cały materiał. Jest to połączenie beatboxu i elektronicznego brzmienia w drum and bassowej odsłonie i obrazuje czego możemy spodziewać się po nadchodzącym krążku, na którym usłyszymy też Ivva, Wronę oraz Gosię Lipkę.

Przemysław „Muzaman” Fryc

Muza Tokeny?

Od siebie dodam, że twórczość Muzamana jest pod każdym względem warta uwagi, a jego ścieżka artystycznego rozwoju, śledzenia! Szczególnie, że Muzaman to pierwszy w Polsce artysta muzyk, który stokenizował swoją markę. Jego Muza Tokeny w tej chwili są dostępne w app Sapiency, a niebawem też w Candao.io! Śledźcie jego poczynania na tych platformach, bo razem z Przemkiem opracujemy nad ciekawymi rozwiązaniami dla Was, na przykład: NFT Muzamana!

Sociale Muzamana:

Polecam!

Pozdrawiam

Agnieszka Protas


Jeśli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi kawę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *