NATALIA ORKISZ: TRZY WCIELENIA - PAN WINYL

NATALIA ORKISZ: TRZY WCIELENIA

Latem przeprowadziłem wywiad z Natalią Orkisz z trio akustycznego Box Anima. Natalia jest w nim wokalistką i gra na wiolonczeli. Poza zespołem tworzy pod pseudonimem Namena Lala. Ponieważ bardzo lubię Natalię i to co wyprawia na polskiej scenie muzycznej, to chcę i Was zarazić jej muzyką. A zatem: Natalia Orkisz i jej trzy wcielenia:

O Natalii

Po pierwsze ma wyjątkowy głos, gdy wskoczysz na wysokie jego fale, dasz się ponieść, zabierze cię pod rozgwieżdżone niebo, po drugie, nieprzeciętna wrażliwość na drugiego człowieka, głębokie teksty wypływające z własnych przeżyć. Po trzecie, muzyka: folkowo, progresywna, akustyczna. Ponad to znajdziecie tutaj piękną stronę wizualną.

Natalia Orkisz – Trzy wcielenia: Namena Lala, Box Anima i Solo

Wcielenie pierwsze:

Natalia Orkisz: Namena Lala: Posłuchajcie i zobaczcie najnowsze video utworu Foki. Materiał został zarejestrowany w Studio Leonard 27, a za realizację odpowiada Wytwórnia Pikseli. Namena to jedna z egzotycznych wysp Fidżi, pełna niespotykanych ptaków. A Lala? Tak pieszczotliwie zwracają się do Natalii najbliżsi. Posłuchajcie jak to się łączy w tej muzyce:

Namena Lala Foki – Live Session w Studio Leonard 27

Drugi wcielenie:

Natalii Orkisz: Box Anima – akustyczne trio. Z wywiadu możecie dowiedzieć się, między innymi, że członkowie zespołu są dziećmi rodziców, którzy się rozwiedli. Natalia w wywiadzie szczerze opowiada o tej sytuacji. Dlatego zamieszczam poniżej ich teledysk do utworu Przytulanka, które w liryczny sposób opowiada o tych doświadczeniach.

Box Anima Przytulanka – tekst Natalia Orkisz

Zespół będziecie mogli zobaczyć w kwietniu 2020 na kolejnej edycji Spring Break Festival w Poznaniu.

Niemniej jednak Przytulanka to już zamknięty rozdział w karierze zespołu (2016/17). A poniżej najnowsze wideo, również LIVE SESSION, nagrane w Zet Pe Te w Krakowie jesienią tego roku, pt.: Kły.

Box Anima – Kły – Live Session

Trzecie wcielenie:

Natalii Orkisz: Natalia Orkisz. Właściwie to pierwsze jej wcielenie, najważniejsze, czyli ona sama, w swej istocie. Zaproszona przez reżysera Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia do koncertu poświęconego twórczości Kasi Sobczyk w Programie Pierwszym Polskiego Radia, pt.: Opowiedz mi swoją historię, zagra i zaśpiewa jutro (21/12/19) o godzinie 21.05. Zapraszam Was do słuchania,zapewne będzie to niezapomniane wydarzenie muzyczne.

Trzy wcielenia Natalii Orkisz: Solo, Box Anima i Namena Lala to trzy różne emanacje muzyczne. Te trzy kreacje sceniczne, łączy jednak, wspólna nić. Ponieważ Natalia jest wykształconą instrumentalistką, w jej graniu i śpiewaniu nie da się tego nie zauważyć. Niemniej jednak, niech Was to nie zmyli, pod płaszczykiem profesjonalizmu znajduje się prawdziwy artystyczny pokład złota, emocji i uczuć. Ponad to, dodam, że Natalia gra na wiolonczeli, a to jeden z moich ulubionych instrumentów smyczkowych, dlatego potrafię wsłuchiwać się te dźwięki bardzo uważnie.

Podsumowując: Polecam! Z czystym sercem! Kibicuję Natalii i każdemu z jej trzech wcieleń, oraz – zaocznie – każdemu następnemu, jeśli takowe się pojawią.

Pozdrawiam

Pan Winyl

Komentarze: 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: