ODPOCZNO, ALE NIE ODPOCZNĄ - PAN WINYL

ODPOCZNO, ALE NIE ODPOCZNĄ

A dlaczego, skoro jednak Odpoczno? Bo jak posłuchasz tego kapitalnego etnotechno, to zrozumiesz dlaczego Odpoczno, ale nie odpoczną: nóżki z początku uśpione wraz poderwą się do pląsów.

ODPOCZNO, ALE NIE ODPOCZNĄ
ODPOCZNO

Przed chwilą (10.30 8 maja 2020) w sieć wskoczył kawałek Srebro ryb. Zespół Odpoczno przykatakował kolejny raz. Serwując swój unikalny mariaż między opoczniańskim etno folkiem i techno.

Kawałek Srebro ryb zaczyna się od klasycznego haiku, znanego japońskiego haikuisty Bashō Matsuo, siedemnastowiecznego poety, który jest tak bliski każdemu sercu Polaka.:

Lśni w wodorostach
srebro ryb lecz dotknięte
zniknie na pewno

Dobra, żarty na bok, bo artyści z Odpoczno, dają nam cztery minuty pięćdziesiąt sześć sekund sztuki przez wielkie SZ:

Haiku w połączeniu z ludowymi przyśpiewkami może na początku szokować. Okazuje się jednak, że nasze kultury aż tak bardzo od siebie nie odstają. Japończycy w końcu też żywią się pierożkami. Jeśli dodać do tego trochę unikalnych polskich smaków, to wychodzi nam naprawę niezła muzyczna potrawa. A doprawił ten utwór po producencku Paweł Cieślak. Odpowiedzialny za ostatnie płyty Comy. Polecam

Pan Winyl

Teledysk jeszcze dziś (8 maja) będziecie mogli zobaczyć o 15.00 na antenie TVP Kultura i słuchać na antenie Radiowej Dwójki.

Odpoczno, ale nie odpoczną? No i dobrze! Niech grajo!

Pozdrawiam

Pan Winyl

Sociale Odpoczno:

Polecane artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *