Cześć Artysto, Artystko, Zespole Niezależny!

BYOL to zupełnie nowa forma wydawnictwa. Tutaj znajdziesz narzędzia, usługi i pomoc. To wszystko czego potrzebuje artysta niezależny, aby funkcjonować, rozwijać się i zarabiać.

OFERTA BE YOUR OWN LABEL (BYOL)

Wybranie kariery scenicznej, czy to jako artysta solowy, czy zespół, to droga dla wytrwałych. Na tej drodze będziecie potrzebować pomocy, która przesunie Was w Waszych planach ku wybranemu przez Was celowi (celom).

OD PONAD 10 LAT NA RYNKU

Muzykę kocham od dziecka. Na rynku muzycznym zacząłem działać ponad dekadę temu. Otworzyłem mój pierwszy sklep z winylami. Mieszkałem wtedy w Anglii i prowadziłem sprzedaż on-line, a później też stacjonarną. Szybko zrozumiałem, że nie tylko sprzedaż mnie interesuje, ale też wydawanie muzyki. W 2013 roku zacząłem działalność wydawniczą: min. Rebeka, Cool Kids Of Death, Heart & Soul. A to pociągnęło różne inne działania, takie jak produkcja teledysków, działania promocyjne czy organizowanie wydarzeń.

DZIESIĘĆ LAT DOŚWIADCZENIA

W tym czasie, wiele się nauczyłem. Jeździłem na targi, szkolenia i konferencje branżowe i biznesowe, konfrontując to co się nauczyłem w UK z tym, jak wygląda rynek muzyczny w Polsce. W 2019 roku ukończyłem Tak Brzmi Miasto Inkubator, elitarny program szkoleniowy dla managerów muzycznych, w którym brało 150 uczestników z całej Polski, a także w ramach tej akademii, zakwalifikowałem się do ultra wyjątkowego Artist’s & Managers Summer Camp w Krakowie, gdzie przez 10 dni, pod okiem takich speców jak: Leszek Biolik (Republika), Daga Gregorowicz (Dagadana), Bartosz Stawiarz (Wojtek Mazolewski), Agata Trafalska (Kortez), Paweł Hordejuk (Happysad) szlifowano nas, jak diamenty, abyśmy mogli pomagać niszowym i niezależnym artystom i zespołom rosnąć w siłę na polskiej (i nie tylko) scenie muzycznej.

OBECNIE

Współpracuję z ponad dwudziestoma zespołami w Polsce. Od wydawania nośników fizycznych po management. Nawiązałem też partnerskie relacje z Agorą i Chodzą Słuchy Store, aby pomóc Wam dystrybucji cyfrowej i fizycznej. Codziennie jestem w kontakcie z mediami i influencerami. Tworzę kreatywne środowisko wspierających się artystów. Powadzę tego bloga, aby dać Wam własny portal, na którym prezentowane są Wasze treści.

USŁUGI

ARTIST ID
BAND ID
(W OPRACOWANIU)
AUTOMATYZACJA
MARKETINGU (W OPRACOWANIU)

REKOMENDACJE:

Pan Winyl sprawia wrażenie jakby potrafił dogadać się z każdym. Jest świetnie zorganizowany, rzetelny, systematyczny i wytrwały. Te urzędnicze cechy wydawałoby się, że składają się na osobowość spiętą mocno w ramach, to przyznam szczerze, że Tomek w żadnych ramach się nie mieści. Jest nieprzeciętnie obdarzony umiejętnościami miękkimi, co jest ważne podczas pracy z artystami, którzy należą do szczególnie wrażliwej grupy społecznej. Wzbudza zaufanie, jest cierpliwy, wyrozumiały i bardzo serdeczny. Praca z nim to czysta przyjemność, szczerze, z całego serca polecamy


Pan Winyl to odpowiedzialność, jest konkretnym gościem, można na nim polegać.  Nie poddaje się i wyczuwa ludzi. Ma mocno rozwiniętą intuicję , to cenne. Bardzo szybko nawiązuje znajomości i współprace. Nie boi się podjąć ryzyka. Czasami brakuje mu cierpliwości, gdy sprawy nie toczą się takim torem jak powinny. Polecam


Długi czas poszukiwaliśmy sposobu na dystrybucję. Setki godziny spędzonych na przeglądaniu forów i portali społecznościowych zaowocował namierzeniem Pana Winyla. Po kilku rozmowach telefonicznych już wiedzieliśmy, że to bratnia dusza, że jest brakującym elementem naszego pomysłu na wydawanie płyt.


Zgłosiliśmy się do Pana Winyla i znaleźliśmy to czego szukaliśmy, zrozumienie myślenia niezależnego zespołu. Minimum formalność, dużo wolności.


MASZ PYTANIA, NAPISZ::

SKONTAKTUJ SIĘ:

Be Your Own Label: Tomasz Olszewski
e-mail: kontakt@panwinyl.pl