STRONY INTERNETOWE

PO CO MI STRONA INTERNETOWA?

Żyjemy w czasach gdzie swoje strony internetowe mają wszystkie branże i wszystkie firmy. Nie wiedzieć czemu, sporo artystów uważa, że oni ich nie potrzebują. Spotkałem się nawet z opiniami, że to bezcelowe, bo przecież mają fejsa i insta.

Postaram się Wam pokazać, że posiadanie i używanie własnej strony, albo bloga może być łatwe, pożyteczne i zgodne z wizją artystyczną zespołu czy artysty.

Po pierwsze:

budujecie swoją platformę. Nie fejsa, nie insta czy innego potentata socialmedialnego. Z czym zostaniecie, jeśli dziś Wasz fanpage zniknie? Dlaczego ma zniknąć? Powodów może być wiele, od ataku hakerskiego zaczynając, po upadek fejsbuka (tak, jest to możliwe). Jeśli dziś wyłączyłbym Wam social media, z czym zostajecie? Jaki kanał komunikacji Wam zostanie? Własna strona internetowa i własna baza danych, to jak nieruchomości i twarda waluta na koncie oszczędnościowym.

Po drugie:

strona internetowa pozwala Wam gromadzić ludzi w koło zespołu, Waszych fanów. Na stronie macie możliwość opowiedzieć o sobie w taki sposób jak przez żadne inne medium. Sama witryna może mówić o Was, sposób jej zaprojektowania, grafiki, treści.

Po trzecie:

na stronie internetowej możecie mieć własny sklep (to na inny artykuł, bo sprawa jest skomplikowana, wchodzą w grę sprawy fiskalne, magazynowe itp.), w którym bez żadnych pośredników możecie dystrybuować swoje płyty czy merch.

Po czwarte:

strona internetowa z blogiem umożliwia Wam przedstawienie nie tylko zespołu, składu, osiągnięć itd. ale też pokazania kim jesteście, jako ludzie, o czym myślicie, jaki jest Wasz światopogląd, możecie komentować wydarzenia, mówić o swoim stanowisku. Przecież oprócz tego, że gracie muzykę, to macie normalne życie, jak Wasi fani, w którym spotykają Was różne sytuacje, ludzie i wydarzenia.

Po piąte:

możliwość spersonalizowanej komunikacji. Jeśli myślicie o newsletterze, to dobrze myślicie. Wielu z Was od razu ma odruch wymiotny i myśli – SPAM! No nie. Jeśli jestem Waszym fanem, wchodzę do Was na stronę i oferujecie mi zapis na newsletter, to zapisując się, spodziewam się od Was wartościowych treści. Pożytecznych informacji, przydatnych i ciekawych. Dopiero gdy tych kryteriów nie spełnicie, przekażę Was do SPAMU.

Jeśli nie masz strony internetowej, a chciałbyś mieć to skontaktuj się ze mną. Oferujemy proste strony dla zespołów w niskich cenach.

Share this Page