cinemon

cinemon: Kuba Pałka, Michał Wójcik

Mówią, że grają RAW POP, ale to po prostu inna nazwa na rock’n’roll – zbyt hałaśliwy na pop, zbyt piosenkowy na underground. Dostajesz blend lat siedemdziesiątych (Cream, Hendrix, Zeppelin), dziewięćdziesiątych (Neil Young, Pearl Jam) i czasów obecnych (brzmią trochę jak oni sami).  

Nagrywają płyty ( Cinemon LP 2008,  Three Days EP 2011,  Perfect Ocean 2013,  Masters of Second-guessing 2016), ale jednak głównie grają koncerty: przez ostatnie lata było ich blisko 300. Zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, na Słowacji, Węgrzech, w Czechach, Norwegii czy Austrii, a właśnie szykują się na wrześniową trasę koncertową po Kanadzie.Zaistnieli na scenach takich festiwali jak Męskie Granie, T-Mobile Nowe Horyzonty, Slot Art Festival, Sonisphere czy Spring Break. Ich piosenki kojarzone mogą być z Trójki, list przebojów Antyradia czy Czwórki.


Cinemon to prostota, wynikająca ze świadomego wyboru, z samoograniczenia się, nie braku umiejętności. Grają garażowego rock’n’rolla, bez fantazyjnych ozdobników, bez silenia się na wielką, dmuchaną sztukę. To power trio, które jeśli dobrze razem działa, jest piekielnie skutecznym składem – a Cinemon działa świetnie.


Jarek Szubrycht / T-Mobile Music, Gazeta Magnetofonowa, Polityka

Na żywo Cinemon prezentują pewien rodzaj kunsztu, feelingu, muzykalności który można nazwać archetypicznym dla okresu, gdy muzyka rockowa nie była tylko rozrywką, ale też prawdziwą, radosną, szczerą emocją.FiuFiu / Wrocławska Scena Alternatywna


FiuFiu / Wrocławska Scena Alternatywna


Wyobraźcie sobie zjazd miejskim rowerem ze stromej górki. A potem lot paralotnią z zawiązanymi oczami. Czyste szaleństwo i wolność – taka jest ich muzyka.


Agnieszka Hirt / DNA Muzyki

Jak mówią Niemcy: Volkswagen – Das Auto! Śmiało można powiedzieć: cinemon – Das Band! (mam nadzieję, że to dobry rodzajnik 😀 ) Widziałem tych chłopaków kilka razy na żywo, znam ich płyty, znam też chłopaków i śmiało stwierdzam, że cinemon to band totalny, holistyczny, szczery i z dystansem do siebie na rynku muzycznym. Nie dajcie się zwieść, chłopaki są polską petardą. Sami o sobie mówią, że grają RAW POP! I tak dokładnie jest, oni tworzą definicję tego czym raw pop jest! Sprawdź!

Pan Winyl


Cinemon Official Video

cinemon Remember Me (video)

Cinemon Full Album

cinemon – Masters Of Second Guessing

Cinemon LIVE

cinemon LIVE

Skład zespołu:
Michał Wójcik – głos, gitara
Kuba Pałka – perkusja
Tomasz Bysiewicz – bass

Polecam

Pan Winyl

Share this Page