PAN WINYL PREZENTUJE [11/12/2022 – WIDEO] - PAN WINYL

PAN WINYL PREZENTUJE [11/12/2022 – WIDEO]

Cześć Kochani Ludzie Muzyki!

Nowy odcinek Pan Winyl Prezentuje już jest! Po bardzo długiej przerwie wracam z materiałami wideo na YT. Mam nadzieję, że od teraz już bardziej regularnie. Ostatnie pół roku było wypełnione pracą nad wydaniem
Książki o winylach” i tworzeniem tłoczni POLVINYL. Także liczę na waszą wyrozumiałość.

VOYTULA RECORDS

A w najnowszym odcinku znajdziecie recenzje winyli od Voytula Records, czyli Pseudo Dagestan i ich album „Pseudo Musica Pro Publico Bono”:

Bolesław Tkańczak (Болеслав Тканьчак) po przedostaniu się z Dagestanu na teren Mazowsza w 2012 r. rozszczepił swoją osobowość i wyemanował postać Dagmary Matysek (Дагмара Матысек), pewnego rodzaju koleżanko-partnerki. Więc oboje są generalnie składem zespołu Pseudo Dagestan.
W pewnym momencie Dagmara Matysek zaczęła odczuwać wibracje błony. Nakazała za pomocą próśb i gróźb, aby nagrać wydobywające się z niej odgłosy muzyki tak jakby ludowej i utrwalić je na dysku z poli(chlorku winylu) dla pożytku publicznego. W sumie na płycie jest oprócz tego też coś na podobę czyli covery, remixy, cut-upy, pastisz i la musique concrète.
Następnie zły los sprawił, że oboje wkrótce zaginęli na wyprawie mającej na celu zdobycie słynnego starożytnego żyroskopu i bałałajki, a najprawdopodobniej polegli, zmarli lub zginęli. Jednak dobry los sprawił, że swoje wytwory (oraz pełnomocnictwa do odbioru nagród) pozostawili w spadku wytwórni Voytula, która niniejszym oddaje to unikatowe dzieło do rąk melomanów, mitomanów i narkomanów.
W międzyczasie udowodniono znacznie ponad bezsprzeczną wątpliwość naukową, że dźwięki z Tkańczaka szczęki mają właściwości terapeutyczno-magiczne, a Dagmary melodie kończą się plamą na spodnie.

Za Voytula Records

33 RECORDS

Od 33 Records mam The Goldbricks LP „Vandalism” i EP „Cztery Pory Świąt„, a już niedługo ukaże się nowy album „Pora Na Miłość”. Mówię też o zespole z Wrocławia IKSY! Niedawno mięliście okazję przeczytać z nimi wywiad na łamach panwinyl.pl. Ostatnio wydali EP „Na Ślepo„!

ELEKTRA

Aleksandar Ćirlić, kurator projektu, znów o mnie pamiętał i przysłał mi niezwykłe wydawnictwo!
Leszek Żądło i Joachim Mencel LP „Cosmic Silence”. Wbrew tytułowi na płycie znajduje się muzyka, a nie cisza. Ale to taka muzyka, jak cisza, trzeba się wsłuchać, żeby usłyszeć!

MAGIC RECORDS

Od Magic Rec. mam Stan Zapalny! To znaczy płytę Stana, a nie chorobę! Młode pokolenie rockowe rośnie, może nie tak bezkompromisowe jakbym chciał, ale jednak! Pierwsze EP „Moje Ego” Stana Zapalnego, zrobiło na mnie wrażenie, nie duże, ale zrobiło!

Pozdrawiam

Agnieszka Protas


Jeśli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi kawę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *