PART OF THE KITCHEN – „ECHOKOSMOS” – GADANIE DO SIEBIE [PREMIERA] - PAN WINYL

PART OF THE KITCHEN – „ECHOKOSMOS” – GADANIE DO SIEBIE [PREMIERA]

Po pierwszym odsłuchaniu piosenki Echokosmos miałem mieszane uczucia. I chyba o to chodziło, bo napisałem do Ani i zapytałem, czy dobrze to interpretuję. Part Of The Kitchen z nowym materiałem, zapowiada płytę, która ukaże się na jesień.

W notce prasowej Part Of The Kitchen o utworze Echokosmos (to też tytuł nadchodzącego albumu) pisze tak:

W kosmosie nie rozchodzi się dźwięk, a jedyne echo jakie jest w nim możliwe to złote echo świetlne: „W moim Echokosmosie, oddychać można już tylko prochem, zostały zgliszcza i nic nie słychać, nic nie słychać – nic! Nikt nie odpowiada mi.”

Part Of The Kitchen Echokosmos, świetnie muzycznie, głęboko tekstowo. – jak zwykle. Dotkliwa ta piosenka, uwrażliwiająca. Wokal Ani balansuje na granicy spokoju i paniki. Tekst jest zapętlony: Nie ma tego złego, byśmy jakoś dobrze na tym wyszli? Świetny numer do słuchania w ciąż i w ciąż. Dla tych, którzy lubią piosenki, za każdym razem inne!

Polecam

Pan Winyl

Artystyczny poziom utworu aż prosił się o kilka pytań, na które tuż przed publikacją tego njusa, odpowiedziała Anna Prętka:

Pan Winyl: Echokosmos – trochę mnie zmieszał jakie jest wyjście z tej sytuacji – jest nadzieja, że się w końcu porozumiemy?

Anna Prętka: Utwór powstał właśnie z potrzeby komunikacji, więc mam ogromną nadzieję, że będzie skuteczny… Zależało nam na tym, żeby był na tyle wyraźnym głosem by miał szansę zostać usłyszanym, by ktoś zdecydował się na niego odpowiedzieć. Myślę, że fakt, iż dziś o nim rozmawiamy jest dowodem na to, że się udało.

PART OF THE KITCHEN - "ECHOKOSMOS" - GADANIE DO SIEBIE [PREMIERA]
Part Of The Kitchen

Pan Winyl: Żyjemy w szumie informacyjnym, już nawet nie jesteśmy w stanie analizować danych, tyle ich jest, też tak czujecie? Dlatego Echokosmos?

Anna Prętka: Czujemy, że Echokosmos rozgrywa się na wielu poziomach, dla jednych może być właśnie szumem informacyjnym w którym nie potrafią się odnaleźć, dla kogoś innego jest przytłaczającą bylejakością odbieranych komunikatów, których nie jest w stanie przyjąć, lub brakiem porozumienia w relacji z innymi (może bliskimi) ludźmi, a jeszcze dla kogoś jest symbolem tego, że na poziomie ogólnym nie udaje się komunikacja z Planetą na której żyjemy, bo wysyła do nas wiele znaków, że nie jest dobrze, a my nadal samolubnie biegniemy…

Pan Winyl: Cieszę się, że singiel jest po polsku. Na albumie będzie więcej piosenek w języku polskim?

Anna Prętka: Wszystkie utwory z albumu Echokosmos mają teksty w języku polskim. Słowa mają dla nas duże znaczenie, jesteśmy do nich wyjątkowo przywiązani, a że okazało się,iż dla naszych odbiorców również, to w zasadzie to oni zweryfikowali temat. Zgłosili taką potrzebę, a album Echokosmos jest odpowiedzią.

Dziękuję!

Pozdrawiam

Pan Winyl

Sociale zespołu:

Polecane artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d