PIERWSZE POLSKIE NFT MUZYCZNE: MUZAMAN I SWIERNALIS - PAN WINYL

PIERWSZE POLSKIE NFT MUZYCZNE: MUZAMAN I SWIERNALIS

Okej! Nie są to pierwsze muzyczne polskie NFT w ogóle, bo wcześniej był już Behemot. Doda też zrobiła NFT, ale jeśli chcecie rozwinąć ten temat, to zerknijcie na pudelka. Muzaman i SWIERNALIS wykazali się oddolną inicjatywą sami przetarli szlaki w tym kierunku.

Więcej o NFT i muzyce piszę tu:

Muzaman ft. Hwootch „Emotions” NFT

Utwór „Emotions” to pierwszy singiel z EP „Sztuki Audiowizualne„. Od kilku miesięcy pracujemy z Muzamanem pod kątem nowych technologii. Już wcześniej Muzaman wyemitował swój artystyczny token MUZA na platformie Sapiency! Jego posiadanie pozwala mieć dostęp do treści, które nigdzie indziej nie są publikowane. Od niedawna Muzaman jest też muzycznym partnerem w Candao.io, gdzie zaczyna tworzyć swoje MUZAMAN DAO.

Mam zaszczyt być posiadaczem „first press’u” tego singla! Choć poprawniej będzie powiedzieć, że „first mintu”. W mojej kolekcji mam już kilka NFT muzycznych, ale to pierwszy utwór jaki posiadam na www.mintsongs.com, gdzie możecie też zakupić te NFT. Niestety numer 1/20 już jest w mojej kolekcji! Warto zauważyć, że platforma Mint Songs umożliwia płacenia kartą kredytową za NFT.

SWIERNALIS: TRYPTYK NFT

Na początku roku Binance (jedna z największych giełd krypto na świecie) ogłosiła konkurs dla polskich artystów na NFT. Zgłosiło się 700 artystów. Wyłoniono dziewięcioro twórców, między innymi SWIERNALISA. W gronie zwycięzców jest jedynym muzykiem.

Na Binance NFT Marketplace trafił tryptyk SWIERNALISA. Trzy NFT to specjalnie przygotowane loopy muzyczne. NFT SWIERNALISA to nie tylko muzyka, ale też grafika, którą wykonał specjalną metodą skanowania.

NFT SWIERNALISA DO LICYTACJI NA BINANCE

Dla mnie NFT to fascynująca przygoda muzyki z technologią. Jeszcze nie wiemy jak to wszystko się potoczy. Takie NFT może mieć „cudowne” właściwości. Nie tylko zawiera muzykę i obraz, ale też może w przyszłości generować korzyści dla jego posiadacza. Wtórny rynek NFT jest też miejscem, na którym zarabia również artysta (emitent NFT). Dzięki formułom w nim zakodowanym, artyści i artystki mogą teraz otrzymywać prowizję z każdej sprzedaży na rynku wtórnym.

Dla wielu z Was to mogą być tematy zupełnie nowe, dlatego zachęcam do przeczytania poniższych artykułów, które przybliżą Wam tematykę nowych technologii w świecie muzyki!

Pozdrawiam

Agnieszka Protas


Jeśli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi kawę.


TUTAJ ZNAJDZIESZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY DOTYCZĄCE TOKENIZACJI W MUZYCE!

Komentarze: 8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: