PO CZYM POZNASZ DOBRYCH LUDZI? - PAN WINYL

PO CZYM POZNASZ DOBRYCH LUDZI?

Więcej o winylach dowiesz się z „Książki o winylach” mojego autorstwa, która odkrywa najgłębsze tajemnice tego nośnika i analogowego stylu życia! Dla początkujących i zaawansowanych maniaków/maniaczek winyli i muzyki! Książkę kupisz KLIKAJĄC TEN LINK: https://ksiazka.panwinyl.pl/

Czym dłużej chodzę po ziemi, tym mam większe pragnienie otaczania się dobrymi ludźmi. W tym roku skończyłem 41 lat i wątek dobrych, pożywnych i życiodajnych relacji jest coraz ważniejszy. Kilka lat temu zacząłem pracę w show businessie. Czym dłużej w nim jestem, tym bardziej doceniam ludzi o dobrych sercach. Dobrze się składa, jedno z drugim.

Zapytałem kilkoro artystów i managerów o ich zdanie, jak oni rozpoznają te osoby, które są dla nich dobre. Zadałem też to pytanie na fejsie na moim profilu. A oto ich odpowiedzi:

Kwiatki

PO CZYM POZNASZ DOBRYCH LUDZI?
Ola Góralska, Kwiatki

Trudne pytanie, ponieważ instynktownie podchodzę do ludzi i daję im duży kredyt zaufania. Dobrych ludzi poznaję przede wszystkim po szczerym uśmiechu i dobrych intencjach, które da się wyczuć nawet podczas krótkiej rozmowy. Intuicja jeszcze mnie nie zawiodła, choć zdaję sobie sprawę, że pozory czasem mylą. Wierzę jednak, że ludzie są z natury dobrzy tylko czasem pogubieni. Często też, gdy nie zauważam złych intencji w ludziach to mam w zespole Adama, który mnie ostrzega, bo widzi pewne zachowania, których ja nie widzę.

Ola Góralska, Kwiatki

Możliwość zaufania drugiej osobie jest na wagę złota. Co ja gadam! Jest bezcenne! Nie chodzi o to, że jak coś komuś powiem, to to, nie poleci w świat. To też jest ważne, ale najważniejsze, jest to, że mogę komuś zaufać, ponieważ jest uczciwy i mówi prawdę.

SOŁTYS

PO CZYM POZNASZ DOBRYCH LUDZI?
Jakub Sołtysik, Sołtys

Dobry człowiek jest przede wszystkim szczery. Szczerość to podstawa w międzyludzkich układach, dlatego nie toleruję kłamców. Życzliwość wobec innych to kolejna cecha dobrych ludzi. Taka nieudawana, spontaniczna życzliwość, skierowana do każdego z kim masz kontakt. Myślę że te dwie cechy najlepiej obrazują nasz temat. Ja sam każdego dnia staram się być dobrym człowiekiem, ale wbrew pozorom wymaga to ode mnie wiele pracy. Jednak to, co dzięki temu otrzymuję w zamian od ludzi, jest nieocenione. Dlatego bądźcie dobrzy dla innych, a sami będziecie szczęśliwi. Chyba że traficie na chama, wtedy wszystko jest dozwolone. Nienawidzę chamów.

Jakub Sołtysik, Sołtys

OREADA

Uczciwy nie oznacza idealny, nieskazitelny. Uczciwy człowiek, to taki, który jest w stanie się przyznać, że nawalił, albo, że mu nie wyszło, ewentualnie, że nie da rady, czyli taki, który jest szczery.

Oreada PO CZYM POZNASZ DOBRYCH LUDZI?
Oreada

Nie byliby sobą, gdyby któryś z paduchów (zbirów, łotrów) od razu nie powiedział, że jak przy stuknięciu w kieliszek nie ma spojrzenia w oczy – nie ma o czym gadać. Jednak Oreada podczas swoich muzycznych podróży, a ma ich już za sobą prawie setkę, zwraca uwagę oczywiście na śpiew (wszak przecież „gdzie słyszysz śpiew, tam idź, tam dobre serca mają…”), błysk w oku, szacunek do siebie i innych, tolerancję i polską, tradycyjną gościnność. Dobrego człowieka łatwo poznać po jego pozytywnym stosunku do ludzi i natury oraz po chęci niesienia pomocy każdemu zawsze i wszędzie. Dobrzy ludzie, którymi staramy się otaczać, są zawsze, bez względu na wszystko, życzliwi i szczerzy.

Oreada

TWO TRIBES

Two Tribes

Tak, to trudne pytanie. Przede wszystkim, potrzeba sporo czasu i chęci żeby kogoś poznać. W życiu codziennym (towarzyskim) często możemy sobie na to pozwolić – na spotkania, rozmowy, dobieranie właściwych osób do naszego otoczenia i budowanie z nimi relacji. W „szołbiznesie” – często nie. Z naszych doświadczeń, w takich sytuacjach należy szukać ludzi z pasją. Obserwować i słuchać. Ludzi, którzy przede wszystkim szczerze kochają to co robią, a potem liczą zyski, lub straty.

Piotr Pira, Two Tribes

W biznesie gdzie wchodzą w grę pieniądze, o dobrych ludzi najtrudniej. Nawet ci, którzy ogólnie uważają się za dobrych ludzi (podnoszą papierki z ziemi i pomagają staruszką nosić zakupy) nie zawsze trzymają się swoich wartości, gdy zaczyna chodzić o hajsy.

Moim zdaniem najważniejsze cechy dobrych ludzi, czy to w biznesie czy w codzienny życiu, to: uczciwość, prawdomówność, bycie godnym zaufania i punktualność. Mógłbym wypisać jeszcze kilka, ale jeśli mamy już ten zestaw, to jest bardzo dobrze, przynajmniej dla mnie.

SOIN

Tomek Soin, projekt SOIN

Myślę, że dobrych ludzi można poznać po tym jakie decyzje podejmują w wymagających sytuacjach.

Tomek Soin, projekt SOIN

Poznaję ludzi po tym jak traktują dzieci i zwierzęta. Jeśli okazują zainteresowanie i pozytywne uczucia jednym i drugim dla mnie osobiście sprawa jest jasna. Trafiłam na dobrego człowieka. Człowiek może nas okłamać, udawać ale serce nie kłamie.

Jolanta S.

TOMASZ CHYŁA QUINTET

Tomasz Chyła Quintet

Każdy człowiek ma w sobie energie, od jakiegoś czasu (myślę, że jest to kwestia wieku, a co za tym idzie doświadczenia życiowego) po prostu czuje ludzi. Oczywiście zdarza mi się pomylić, nie mniej zazwyczaj trafiam. Dla mnie dobry człowiek, ma w sobie empatię do innych ludzi, szanuje ludzi, zwierzęta, środowisko, jest autentyczny i uprzejmy.

Aleksandra Wiśniewska, managerka Tomasz Chyła Quintet

Na pierwszy rzut oka nie da się poznać dobrego człowieka aż do momentu rozmowy, wspólnej relacji, pierwszego kontaktu kiedy to okazuje się czy myśli, słowa i zachowanie jest spójne z tym co dla nas jest najważniejsze i stanowi dla nas wartość. To pewnych wartości poszukujemy w drugiej osobie i na tej podstawie wiemy że z tą osobą gra melodia a z inna nigdy ona nie zagra

Ewa P.

Warto szukać wartościowych relacji, takich które nie tylko pomagają nam osiągać nasze cele, ale też takich, w których my pomagamy innym osiągać ich.

Siostry Łotry

Siostry Łotry

Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie bowiem najpierw trzeba się zastanowić kim jest dobry człowiek ?

I czy dobrego człowieka możemy poznać jedynie po jego dobrych uczynkach ? I czym w zasadzie są te dobre uczynki? Dobre uczynki mogą być różnego rodzaju, ale również ich motywacja może być różna. W „naszej branży” jak i w każdej innej czasem ktoś robi dla nas coś miłego, bo widzi w tym swój interes. Czy to coś złego ? Niekoniecznie, ale po takiej sytuacji ciężko ocenić co ten drugi człowiek ma tak naprawdę w sercu, a czy to nie ono właśnie jest miejscem gdzie rodzi się dobro? Sądzę, że ciężko jest jednoznacznie stwierdzić , że o ten dany człowiek jest dobry, a inny nie, dlatego, że jest to relatywne. Dla jednego coś jest dobre, ale czasem nieodpowiedni sposób użycia słów mimo dobrej intencji kogoś innego może zranić. Każdy z nas jest studnią, którą próbujemy bardziej lub mniej zgłębiać każdego dnia.

Ja bym zacytowała tutaj Wisławę Szymborską: „„Tyle o sobie wiemy, na ile nas sprawdzono”. Jedno w moim odczuciu jest pewne, jeśli czujemy do kogoś niechęć to warto spróbować przejść swe bariery i postarać się spojrzeć na drugiego człowieka z miłością w sercu, ze wszystkich sił spróbować wytworzyć miłość w sobie. Gdy odezwiemy się w ten sposób , druga osoba momentalnie to wyczuwa podświadomie i zaraz zmienia się atmosfera rozmowy. Taka miłość pomaga nam zaakceptować drugiego człowieka takim jakim jest z całą jego paletą barw, a czy to nie jest właśnie najtrudniejsze i czy to właśnie nie ta słabość powoduje, że ludzkość cały czas tonie? Historia pokazuje, że nie uczymy się na błędach. Gdzie bylibyśmy teraz gdybyśmy się miłowali?

Maria Kępisty, Siostry Łotry

Szczerość w mówieniu, zachowaniu i spójność pomiędzy słowami i czynami.

Jacek S.

Podczas dyskusji o cechach dobrych ludzi dwóch panów Adrianów stwierdziło, że dobry człowiek, to też ktoś, kto potrafi słuchać. Podpiszę się pod tym. Dodam, że wg. mnie najważniejszą cechą dobrego człowieka jest pokora. Bez tego trudno mówić o dobroci. Nikt nie jest idealny i każdemu zdarza się tak czy inaczej coś spieprzyć. Pokora jednak pozwala przyznać się, powiedzieć prawdę, naprawić (jeśli się da), a jeśli się nie da, zostawia sumienie czystym.

Jeśli macie ochotę dodać swoje uwagi, serdecznie zapraszam do komentowania, kim wg. Was jest dobry człowiek i jak go rozpoznać?

Pozdrawiam


Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to możesz mi postawić kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze: 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *