POLACZEK „MOŻNA” [PREMIERA / AUDIO / WIDEO] - PAN WINYL

POLACZEK „MOŻNA” [PREMIERA / AUDIO / WIDEO]

Wiecie jak mi czasem brakuje dojrzałości w muzyce. Jest mnóstwo muzyki młodzieżowej, dla młodszej młodzieży. A co ze starszą młodzieżą? Jeszcze nie emerytura, ale już na pewno nie imprezy do białego rana. Jeszcze nie jazz, ale na pewno nie k-pop! Całe szczęście są jeszcze artyści, którym buzuje w żyłach krew! Polaczek jest jednym z nich! Jego nowy singiel „Można” jest wyjątkowy! Do tej pory tak Polaczek nie grał. Kontrabas? Trąbka? Piano? A co z hardrockowym sznytem? Posłuchajcie sami:

Polaczek „Można”

Teledysk Polaczek „Można”

Zacznę od obrazka, bo jest on bardzo istotny w tym numerze. Zbudowany na kontrastach, a to ludzie dołują na kanapach, a to zaraz tańczą. Uderza w tym obrazie naturalność ludzi. Utrzymany w retro klimacie, taki filterek sepia, robi fajną robotę. Wideo przenosi do jakiegoś innego, abstrakcyjnego świata, jakby poza czasem i miejscem. W sumie, to mogłoby się wydarzyć gdziekolwiek! Przez cały teledysk zadawałem sobie pytanie: Czy Polaczek się w końcu uśmiechnie? Jak myślicie?

Piosenka

Tekst

Warstwa tekstowa zawsze jest dla mnie ważna! A Polaczek umie ubierać ważne rzeczy w dobre treści! Ładunek znaczeniowy tej piosenki jest ważki! To nie jest takie śpiewanie o tym, że jest źle! Polaczek (i tutaj wychodzi dojrzałość artysty jako człowieka), mówi też, co można zrobić: „tylko trzymając się za ręce…”, albo „gdy będziesz w niebie, już nie odwracaj się za siebie!” Jeśli „Można” coś zmienić, to razem, jeśli „Można” coś zmienić, to bez narzekania!

Muzyka

Jeśli znacie wcześniejsze single Polaczka: Suple, Dzieciak, czy przebojowy Koniec Świata, to możecie być zaskoczeni nowymi muzycznymi terytoriami. Polaczek eksploruje nowe przestrzenie, tym razem akustyczne! Za muzykę odpowiada Michał Wajss. Na pianinie zagrał Marek Czmochowski. Piękną robotę robi kontrabas i trąbka. Charakterystyczny wokal Polaczka pięknie spina całość!

Podsumowując, jest dojrzale, mądrze i z nadzieją. Jednak doświadczenia się nie da przecenić! Goniąc gdzieś za ciągłą młodością świat, zapomina, że dobrze przeżyte życie niesie ze sobą nieocenione skarby! Cieszę się, że jest Polaczek, że tworzy i śpiewa! Nie poddaje się, a mógłby przecież, pieprznąć gitarę w kąt i zająć się pszczelarstwem.

… to co aktualnie czujemy i to czego potrzebujemy zawarłem w jednej piosence. To rezonuje we mnie to narasta i chce bym przekazywał to innym.

Polaczek

Sociale Polaczka:

Polecam!

Pozdrawiam

Agnieszka Protas


Jeśli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi kawę.


Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *