POLACZEK „ŻELBETON” NOWE WIDEO [PREMIERA] - PAN WINYL

POLACZEK „ŻELBETON” NOWE WIDEO [PREMIERA]

Twórczość Polaczka (Robert Przybysz)poznałem dzięki Elizie A. Tkacz. Piękne zdjęcia na okładce płyty „Flash Frames” są jego autorstwa.

„Żelbeton” definitywnie spodoba się tym wszystkim, którzy lubią dobre alternatywne rockowe granie. Dynamiczny utwór z kapitalnym tekstem. Pędzi jak kolarzówa!

Polaczek w tym kawałku, jak sam mówi, porusza problem relacji międzyludzkich w kontekście zachodzących zmian. Wymowne to i tajemnicze, bo jakich relacji i jakich zmian się pytam.

Była kiedyś taka gra, graliśmy w nią w podstawówce. Nazywała się „grasz w zielone”. Chodziło o to, żeby zawsze przy sobie mieć coś zielonego. I ta zieleń nas łączyła. Jak się ją miało, i jak się nie miało. To był prawie jak tajemny znak. Relacje były czymś naturalnym, nie mogło zabraknąć zielonego.

PĘDZI TEN NUMER. LEKKO I Z MOCĄ. JAK KOLARZÓWKĄ Z GÓRKI. CAŁY CZAS W NAPIĘCIU TRZYMA: CZY SIĘ NA KOŃCU WYPIERNICZY! ŚWIETNY TEKST, POETYCKI.

POLECAM

PAN WINYL

W teledysku wzięli udział aktorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy Dasiek Kwiatkowski i Adrianna Helena Mrowiec. Za reżyserię odpowiada Dagmara Morawiec-Matuszczak, a zespól zagrał w składzie:

„Kolor zielony wyszedł z mody”? Jeśli tak, to sami o tym zadecydowaliśmy. Zawsze można wyjść z tego betono-żelowego ogórdka. Zatrzymać się i nie pędzić tak.

Świetny numer Polaczka, kolejny zresztą. Myślę, że nie bez wpływu jest tutaj fotograficzne doświadczenie autora. Za zdjęcia odpowiadał Marcin Zalewski, to czuć, że oko Roberta nad wszystkim czuwało. Polaczek jest współautorem scenariusza.

POLACZEK "ŻELBETON" NOWE WIDEO [PREMIERA]

Robert Przybysz Polaczek – tekst i wokal.
Rafał Matuszak – produkcja muzyczna, bass
Przemek Kuczyński – perkusja
Przemek Dominiak – gitara
Tomasz Zed Zalewski – miks

Pozdrawiam

Pan Winyl

Social media Polaczka:

Polecane treści:

Komentarze: 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *