Ane, czyli Anna Chojnacka to Dj’ka/producentka muzyki elektronicznej. Tworzy w otoczeniu Borów Tucholskich muzykę elektroniczną o szerokim spectrum wykorzystania (performance, wideo-art, przedstawienia taneczne, mapping 3D). Jej zaskakujące produkcje to kompilacja dźwięków otoczenia, które łączy z brzmieniem syntezatorów oraz instrumentami etnicznymi i folkowymi  z różnych zakątków świata.

Ane snuje opowieść w swoich setach, dlatego warto ich słuchać od początku do końca. Wychowała się na dźwiękach mrocznego techno ze stajni Tresora oraz muzyce house lat 90-tych,  co zaowocowało łączeniem techno, detroit house, afro house i deep house w tempie 120-126bpm.

Zafascynowana jest technicznym bassem, głębokimi wokalami, tribalowymi dźwiękami z melodyjnymi etnicznymi motywami oraz instrumentalnymi dodatkami. Tworzy kompozycje, w których przenikają się te elementy. Ma na koncie sześć EP oraz remiksy  dla Ayako Mori czy BMD.

Ane & Kępsite

Jej track „Unsettling” znalazł się na kompilacji WMC od Cubek Records z Kolumbii. W latach 2016-2018 współtworzyła projekt muzyczny UHA UHA z siostrami Kępisty (obecnie Siostry Łotry), który łączył muzykę elektroniczną z akustyczną (wibrafon, wiolonczela, wokal). Efektem ich współpracy jest EP-ka Lazy day wydana nakładem niemieckiej wytwórni Nachtwandler Records.

W 2019 w ramach stypendium artystycznego wydała trzy utwory bazujące na field recording’u. W tym samym roku wydała swój pierwszy winyl Od snu na jawę. Okładkę projektował Rafał Skoczylas.

Ane "Od Snu Na Jawę"
Ane „Od Snu Na Jawę” winyl

Poznałem Ane przez siostry Kępiste. I to zupełnie przypadkiem. I jak bardzo lubię takie przypadki. Ane niedawno wydała płytę winylową pt.: Od Snu Na Jawę. W wydaniu krążka wsparło ją miasto Świecie. Brawo! To ja rozumiem. Mam u siebie egzemplarz tej przepięknej sztuki wizualno-muzycznej. Nie jestem wielkim znawcą muzyki elektronicznej, ale wiem co lubię i wiem, co jest piękne. Od Snu Na Jawę jest jak przebudzenie. Ale Ane zrobiła mi psikusa, bo to obudzenie się, ze snu na jawę, jest zupełnie odwrotne. Słuchając tych czarujących dźwięków, budzisz się do snu, który staje się jawą. Senna rzeczywistość Ane, jest okraszona wspaniałą okładką, cudowną wręcz. Polecam

Pan Winyl

Swoje zamiłowanie do muzyki przekazuje młodym ludziom jako instruktor warsztatów muzycznych, współpracując z kilkoma instytucjami kulturalnymi.

SOCIALE ANE

POWIĄZANE ZESPOŁY: SIOSTRY ŁOTRY

Polecam

Pan Winyl