Box Anima (fot. Patryk Hodyl)

Box Anima

Zespół Box Anima założony w 2015 roku przez Natalię Orkisz. Tomek (inkarnacja Phila Collinsa, też gra na perkusji) tworzy zespół z Natalią od początku. Wiktora Machowskiego zna z zespołu Duch.

Band z Krakowa czerpie inspirację z muzyki alternatywnej, folkowej, art rockowej, trip-hopowej i progresywnej. Przez co łamią schemat akustycznego grania! W dodatku muzykę wzbogacają bardzo esencjonalne, głębokie i pełne emocji teksty Natalii.

Natalia gra na wiolonczeli i śpiewa, Wiktor – cajon i perkusjonalia a Tomek – gitara akustyczne i śpiew. Warto zauważyć, Tomek nie ciągnie w zespole namaszczenia Collinsa, zamienił perkusję na gitarę, bo brakowało mu w niej melodii.

Nagrody:

  • I miejsce na festiwalu In Memoriam w Tczewie, poświęconym twórczości Grzegorza Ciechowskiego.
  • Drugie miejsce na Studenckim Festiwalu Piosenki 2019 w Krakowie,
  • Pierwsze miejsce na Festiwalu Synestezje (listopad 2019)

Z końcem 2019 roku zakończyli prace w Psychosound Studio Szymona Piotrowskiego. EP miała swoją premierę w krakowskim klubie Zaścianek, 22 lutego 2020 roku.

Premierę płyty poprzedzały single “Kły” i ” Matka”.

12 marca 2020 dzień ogłoszenia stanu epidemii w Polsce miał być pierwszym dniem, zaplanowanej na ponad miesiąc, trasy koncertowej tria. Jednym z punktów koronnych tej trasy miał być koncert na poznańskim festiwalu Enea Spring Break.

Zespół, mimo dojmującego poczucia bezsilności, wobec światowej katastrofy, wykorzystał ten czas na stworzenie nowego materiału. Materiał już jest zarejestrowany, a nagrań dokonano w krakowskim studio Kotłownia.

VIDEO

To jest to taki akustyczny W*P*R*D*L, że nie mam pytań! No co mam jeszcze powiedzieć! Prog rock na wiolonczelę, gitarę akustyczną i cajon! Nie możecie tego pominąć!

Pan Winyl

Polecam

Pan Winyl

Sociale Box Anima:

Powiązane treści: