Jutuber to solowe wcielenie Piotra Krakowskiego – kompozytora, producenta muzycznego i multiinstrumentalisty, który po latach współpracy z różnymi wokalistami postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. W wyniku gorzkich obserwacji współczesnego świata i tęsknoty za gitarowym brzmieniem, artysta powołał do życia Jutubera, w którym komponuje i produkuje muzykę oraz śpiewa.

Jutuber Kariera Instagramera

Jutuber w warstwie muzycznej łączy tłusty blues z funkiem, alt-rockiem i elektroniką, zaś w warstwie tekstowej bezpardonowo i nierzadko kąśliwie opisuje mechanizmy współczesnej popkultury oraz relacje społeczne.

Jutuber

Robienie publicystyki szło dobrze Kazikowi w latach 90-tych, potem nie słyszałem już takiego błyskotliwego nawiązywania do otaczającej nas rzeczywistości. Jutuber, to nie Kazik i spojrzenie ma inne, styl inny, ale wnikliwość podobną. I lubię takie projekty, które nie boją się wchodzić w sfery, w których nie często można spotakć artystów. Tym bardziej props! Muzycznie? Wszystko SI! Polecam

Pan Winyl
Piotr Krakowski

Piotr Krakowski szerszej publice znany jest z projektów Milkshop (wygrana w opolskich Debiutach), Krakowski: Pankracy Sessions czy solowych dokonań jako trębacz. Charakterystyczne tematy muzyczne Piotra Krakowskiego ozdabiały wiele filmów, programów, spotów telewizyjnych i reklam. Współpracował z takimi tuzami jak Stanisław Sojka, Andrzej Grabowski, Borys Lankosz czy Andrzej Krzywy.

SKŁAD

Jutuber występuje w składzie:
Piotr Krakowski – wokal, gitara, trąbka
Marek Gawęcki – bas

SOCIAL MEDIA

Polecam

Pan Winyl