Kamil Juszczyk – pisze piosenki od 15. roku życia. Wierzy, że nośne melodie i dobre refreny potrafią zmienić świat. Jego muzyka w prosty, lecz niebanalny sposób balansuje na granicy popu i alternatywy. Laureat stypendium artystycznego miasta Tarnowa. W swoim dorobku ma już występy na Enea Spring Break, Soundedit Spotlight oraz Songwriter Łódź Festiwal.

Kamil Juszczyk

Przygodę z muzyką rozpoczął w Tarnowskim Centrum Kultury. W tym samym miejscu wspólnie z bratem założył zespół Sayes, który wystąpił w programie Must Be The Music. Po wydaniu albumu Marzyciel nakładem Fonografiki i zagraniu wielu koncertów przed takimi gwiazdami jak: Dawid Podsiadło, Lady Pank, Sorry Boys, czy Happysad, zespół zawiesił działalność.

Kamil Juszczyk

W roku 2018 podjął współpracę z poetą Michałem Zabłockim oraz producentem Leszkiem Biolikiem. Efektem był zaprezentowany w październiku 2018 roku debiutancki singiel Na Marsie, wydany przez My Name Is New (Kayax). Utwór został błyskawicznie doceniony przez dziennikarzy muzycznych oraz lokalne stacje radiowe. Niecały rok później światło dzienne ujrzał drugi singiel Co się liczy, do którego powstał również teledysk.

Kamil Juszczyk

Poznałem Kamila w 2019 roku na festiwalu Spring Break w Poznaniu, a później miałem okazję być razem z nim na Summer Campie dla artystów i managerów w Krakowie. I tam odkryłem piękno jego muzyki. Ten skromny, młody mężczyzna niesie w sobie muzykę, która dotyka serca, pozostawia ślad, znaczenie. Kamil w prosty i piękny sposób mówi o rzeczach ważnych, zdaje się oczywistych, robi to jednak z taką elegancją i wyczuciem, że „liczy się tylko to, co daje szczęście” urasta do rangi manifestu, głosu stęsknionej duszy, która mówi: w końcu ktoś to powiedział! Polecam

Pan Winyl

Co się liczy, Kamil Juszczyk
Polecam
Pan Winyl