Marek Kamiński

Marek Kamiński to pochodzący z Krakowa producent i multiinstrumentalista, tworzący muzykę z pogranicza ambientu i neoklasyki. Swą działalność zaczynał jako gitarzysta post-rockowej formacji New Century Classics, by niedługo później skoncentrować się na solowej działalności w ramach projektu Lights Dim. Pod jego szyldem wydał dwie płyty oraz szereg EPek.

Marek Kamiński

Kamiński miał również okazję współpracować z Piotrem Dąbrowskim — płockim producentem muzyki elektronicznej, z którym powołał do życia studyjny projekt Echolette, wydając dwie bardzo dobrze przyjęte przez krytyków EPki.
W ramach Lights Dim, Kamiński nagrywał i wydawał z wieloma prominentnymi twórcami muzyki eksperymentalnej — zarówno z Polski jak i z zagranicy, miedzy innymi z Gallery Six (JP), Endless Melancholy (UA), oraz Grzegorzem Bojankiem (PL). Miał on również okazję dzielić scenę z takimi twórcami jak Jacaszek, Hior Chronic, Loscil czy Piotr Michałowski.
Najnowsze wydawnictwo Kamińskiego — longplay ‘Not Here’ — stanowi rezultat niemal dwóch lat pracy artysty. Płyta zawiera 8 utworów łączących brzmienia fortepianu, przetwarzanej gitary elektrycznej, jak również nagrań terenowych, syntezatorów i samplerów granularnych. Wydawnictwo ujrzało światło dzienne 12 marca 2019 roku. Masteringu płyty podjął się Rafael Anton Irisarri (Black Knoll Studio), cieszący się
renomą twórca wielu przełomowych nagrań z gatunku drone/ambient.
Album ‘Not Here’ dostępny jest w dystrybucji cyfrowej oraz w limitowanej edycji 200 egzemplarzy jako płyta winylowa (180gr).

Marek Kamiński LP Not Here
Marek Kamiński Not Here

LINKI
Marek Kamiński https://marekkaminski.bandcamp.com
Facebook https://www.facebook.com/Marek-Kamiński-453816105124399
Lights Dim https://lightsdim.bandcamp.com
Echolette https://echolette.bandcamp.com

Polecam

Pan Winyl