Na początek wywiad z Tomkiem i Mateuszem

Mean Machine to poznański kwartet w swojej twórczości bazujący na elektryzującym bluesie wypełnionym hardrockową energią. Muzyka zespołu przenosi słuchaczy w podróż zahaczającą aż o lata 60 i 70, ale jednocześnie nie unika konfrontacji z XXI wiekiem i nowoczesnym rock’n’rollem.

W muzyce Mean Machine wszystko jest tak prawdziwe i surowe, jak było w Led Zeppelin, Cream, Thin Lizzy czy wczesnym Black Sabbath.

Mean Machine na scenie

Brzmienie zespołu bazuje na dynamicznych riffach gitarowych, które dopełnia wysoki, matowy wokal oraz głębokie brzmienie sekcji rytmicznej. Debiutancki album Mean Machine pod tytułem: „Ogrody Salomona” został wydany w maju 2018 przy wsparciu wydawnictwa/studia Vintage Records. Recenzenci określili go jako polską odpowiedź na wydawnictwa takich zespołów jak np. Rival Sons. Cały materiał na płycie jest zaśpiewany w języku polskim, co w przypadku takiego gatunku, na krajowej scenie muzycznej można uznać za ewenement.

Mean Machine Ona nie słucha

Singiel „Ona nie słucha”, do którego powstał również klip, znalazł się na antenach oraz listach przebojów kilku rozgłośni radiowych.

W roku 2019 zespół skupia się na koncertowaniu w ramach promocji debiutanckiego albumu, oraz przygotowywaniu materiału na kolejną płytę.

Radosław „Rusty” Kołtyś – Gitara, Norbert Wierbiłowicz – bass
Mateusz (perkusja) i Tomasz (wokal) Pawlukiewicz

Social Media:

FB:
https://www.facebook.com/meanmachinetheband/
Insta:
https://www.instagram.com/meanmachineband/
Bandcamp:
https://meanmachineband.bandcamp.com/

Polecam

Pan Winyl