MOLE – to skrót od „Moje Obserwacje Ludzkich Emocji”. I pod tą metaforyczną powłoką wpleciono teksty oraz muzykę katowickiego zespołu. Grupa w swobodny sposób łączy ze sobą przestenno-gitarowy indie pop z elementami muzyki tanecznej, folku, funky, country i szeroko rozumianej alternatywy spod znaku indie rock.

EP Pierwsze Symptomy MOLE

Co jakiś czas na scenie pojawia się zespół, który od pierwszej nuty robi mi fajnie, ale w drugiej już się muszę zastanawiać, czy mi się podoba. I tak jest z MOLEM (nie z MOLAMI :D) Kawałek Senny Film, jak zapodałem, to aż Pani Winylowa przyszła posłuchać. I wtedy zrozumiałem, co mi tak bardzo siedzi. Diamentem jest wokal, luźny, zadziorny, ale tak od niechcenia. EP ma niesamowity klimat disco z lat 70-tych, ale coś tutaj się nie zgadza, bo jest i trochę smutku i nostalgii, a jednak chce się tańczyć! Nie ogarniam, ale słucham i Wam też polecam! I

Pan Winyl
MOLE Senny Film

Grupa powstała z inicjatywy basisty Grzegorz Bednarskiego , który razem z Marcinem Skipiałą , gitarzystą oraz Michałem Jackowskim, pianistą, gitarzystą, a przede wszystkim wokalistą o nieprzeciętnym i charakterystycznym głosie, oddali się w wir komponowania emocjonalnych z przesłaniem utworów. Skład w marcu tego roku uzupełniła, młoda, uzdolniona perkusistka –Natalia Krząkała.

MOLE

W czerwcu tego roku zespół wypuścił swój pierwszy singiel pt. Parzysty, wsparty teledyskiem, który znalazł uznanie w radiowej Czwórce, czy telewizji Kino Polska Muzyka. Z kolei na dniach , bo 11.10.2019 roku miała premiera drugiego singla pt. Senny film wspartego ciekawym teledyskiem. Październiku 2019 zespół wydał swoją debiutanckią EP-ki pt. Pierwsze Symptomy, która została nagrana w okresie IV-VII 2019 w S-Tone Studio.

SKŁAD

Zespół obecnie tworzą :
Bednarski Grzegorz – git. basowa
Jackowski Michał – śpiew, git. akustyczna, piano
Krząkała Natalia – perkusja, samplepad
Skipiała Marcin – git. elektryczna

OSIĄGNIĘCIA

  • tegoroczny (2019) laureat konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze w Katowicach,
  • III miejsce w przeglądzie „Maski,gęby,twarze” w Sosnowcu,
  • finalista przeglądów „Klang”w Chrzanowie , „SPI nie śpi” w Piekarach Śląskich,
  • finalista Festiwal Scyzoryki w Kielcach ( spośród 130 zespołów trafił do finałowej 10),
  • laureat konkursu klubu Luneta Nocą w Krakowie (wybrany spośród 205 zespołów),
  • koncert w ramach Urodziny Miasta Katowice (wrzesień) .

SOCIAL MEDIA

Polecam

Pan Winyl